Başbuğ'dan Evren'e ziyaret

Tedavisi GATA'da süren 12 Eylül darbecisi Kenan Evren'i Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ziyaret etti


ANKARA - Yedinci Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in, Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Hastanesindeki tedavisi sürüyor.
Alınan bilgiye göre, dün gece Bodrum’dan Ankara’ya getirilen Evren, GATA’da yoğun bakıma alındı. Yapılan müdahaleler sonucu Evren’in alt sindirim sistemindeki kanama durduruldu ve kan değerleri normale dönmeye başladı.
Yetkililer, Evren’in yoğun bakım ünitesindeki tedavisinin sürdürüldüğünü ve sağlık durumunun, hastaneye geldiği zamana göre daha iyiye gittiğini ifade etti.
Bu arada, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, öğleden sonra GATA’ya geldi. Kenan Evren’in sağlık durumu hakkında bilgi aldığı belirtilen Orgeneral Başbuğ, yaklaşık 20 dakika sonra hastaneden ayrıldı.
Yedinci Cumhurbaşkanı Kenan Evren, dün Bodrum’da rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı. Alt sindirim sistemi kanaması geçirdiği belirtilen Evren’e kalbindeki ritm yavaşlığı nedeniyle geçici olarak kalp pili uygulandığı bildirilmişti. Evren, gece saatlerinde ambulans uçakla Ankara GATA’ya sevk edilmişti. (aa)