Basın Ekspres yolunda yüksek gerilim hattı devrildi

Basın Ekspres yolunda yüksek gerilim hattı devrildi
Basın Ekspres yolunda yüksek gerilim hattı devrildi
Güneşli'de Basın Ekspres yoluna kopan yüksek gerilim hattı telleri düştü. Saat 12.00 sıralarında meydana gelen olay sonrası yol çift yönlü kapandı ve yoğun trafik oluştu.

RADİKAL- Güneşli'de Basın Ekspres yoluna  kopan yüksek gerilim hattı telleri düştü.  Saat 12.00 sıralarında meydana gelen olay sonrası yol çift yönlü kapandı ve yoğun trafik oluştu.

Edinilen bilgiye göre Basın Ekspres Yolu üzerinde yüksek gerilim hattında elektrik direklerinin  yenileme çalışması yapılırken yenilenen direklerden biri devrildi. Teller yol üzerine düşerken 8 araçta maddi hasar meydana geldi. Yolun kapanması nedeniyle tatil için havalimanına giden bir çok kişi uçaklarını kaçırdı. Ekiplerin, yola düşen kabloları vinç yardımıyla kaldırdı. Yol yaklaşık 1 saat 15 dakika sonra trafiğe açıldı.

Devrilen direğin bulunduğu alanda çalışan bir görevli, direklerin ömrünü doldurduğu için değiştirildiğini kaydederken olayın bu sırada meydana geldiğini kaydetti. Görevli kişi, çalışmanın elektrik kesildikten sonra yapıldığını belirtti.

DHA

 
 


  ETİKETLER:

  Tatil

  ,

  elektrik

  ,

  gerilim