Başkale'de kanlı düğün: 4 ölü


Başkale'de kanlı düğün: 4 ölü

Başkale'de kanlı düğün: 4 ölü
Van'ın Başkale İlçesi'nde aralarında husumet bulunan iki aile fertleri arasında düğünde çıkan silahlı kavga sonucu 4 kişi öldü 5 kişi ise yaralandı

Van'ın Başkale İlçesi'ne bağlı Esenyamaç Köyü Nenehatun Mezrası'nda kız kaçırma konusunda aralarında husumet bulunan iki aile fertlerinin bir düğünde karşılaşırken, aralarında çıkan silahlı kavgada ölenlerin sayısı 4'e çıkarken 5 kişinin yaralandığı belirlendi.
Olay, dün akşam Nenehatun Mezrası'nda meydana geldi. Esenyamaç Köyü'nün Dereboyu ile Sualtı Mezrası'nda oturan ve aralarında 3 ay önce kız kaçırma konusunda husumet bulunan ‘Atlı' ve ‘Akkaya' aileleri, Halil Akgün'ün düğününde karşılaştı. Aralarında çıkan tartışma kısa sürede silahlı kavgaya dönüştü. Olayda Vahdettin Akkaya, Behsat Akkaya ve Erdem Atlı olay yerinde ölürken, 6 kişi de yaralandı. Yaralılar Van ve Başkale'de tedavi altına alındı. Yaralılardan Yavuz Akka ise dün gece tedavi gördüğü Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’nde kurtarılamadı. Böylece ölenlerin sayısı 4'e çıktı.
Olaydan sonra Jandarma Nenehatun Mezsarısnda geniş güvenlik önlemleri alırken, savcı olay yerinde incelemelerde bulundu. Jandarma yeni bir olaya meydan vermemek amacıyla mezradaki güvenlik önlemlerini artırdı. Ölen 3 kişinin cesetlerinin bugün cenazelerinin ailelerine verilmesi bekleniyor.(dha)