Başkan kime mesaj çekeceğini biliyormuş

Başbakan Tayyip Erdoğan'a cep telefonundan SMS göndererek yardım isteyen Erzurum'un Dadaşköy beldesi Belediye Başkanı Güven Gülüm'e, işçilerinin maaşını ödemek için Maliye Bakanlığı'nca 50 bin YTL gönderildi.

ERZURUM - Başbakan Tayyip Erdoğan'a cep telefonundan SMS göndererek yardım isteyen Erzurum'un Dadaşköy beldesi Belediye Başkanı Güven Gülüm'e, işçilerinin maaşını ödemek için Maliye Bakanlığı'nca 50 bin YTL gönderildi.
Erzurum kent merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Dadaşköy Belde Belediyesi'ndeki altısı memur 36 personelin maaşını ödeyemeyen Belediye Başkanı Güven Gülüm, salı günü Başbakan Erdoğan'a çektiği, "Canım Başbakanım. Sizi rahatsız etmek istemezdim. Ama çok dardayım. Bayramdan dolayı işcilere ödeme yapamadım. Çok mustaribim. Ellerinden öperim" SMS mesajıyla yardım istedi.
Gülüm, beklediği paraya, Erzurum AKP Milletvekili Mustafa Ilıcalı'nın girişimiyle bayramdan önce kavuştu. Maliye Bakanlığı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla, 2006 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu'nun verdiği yetkiye dayanarak 50 bin YTL gönderdi.
750'şer YTL dağıttı
Makamında işçilere 750'şer YTL dağıtan, Gülüm, "Belediye işçilerine 10 yıldır düzenli maaş verilemediği gibi, sosyal hakları da ödenemiyor. Toplam alacakları 475 bin YTL olan işçilere her ay ortalama maaş yerine 250-300 YTL avans veriyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı AKP'li Ahmet Küçükler'den de yardım talep etmemize karşın cevap alamamıştık. Şimdi gelen paradan 750'şer YTL dağıttım.
Umarım tüm alacaklarını yakın zamanda ödeyebilirim" dedi.
Aylardır tam ücret alamadığı için dört çocuğu ve eşine bayramlık alamadığını belirten işçi Suat Durak, gelen paraya çok sevindiğini söyledi. Durak, "Zaman kaybetmeden bayram alışverişi yaptık. Çocuklarıma ve eşime isteği elbise ve ayakkabıları aldım" dedi.