'Başkan öldü biri can çekişiyor'

'Başkan öldü biri can çekişiyor'
'Başkan öldü biri can çekişiyor'

Muhsin Yazıcıoğlu ve beş kişinin yaşamını yitirdiği helikopterin enkazı düştüğü yerde duruyor.

BBP'nin avukatı Kemal Yavuz, helikopter kazasından sonra İHA muhabiri Güneş'ten kötü haberi almış: Başkan öldü, hepsi öldü. Biri can çekişiyor
Haber: NURİ ŞİRİN / Arşivi

KAHRAMANMARAŞ - BBP Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi ve parti avukatı Kemal Yavuz, Kahramanmaraş’ın Göksu ilçesi yakınlarında helikopter kazasında altı kişiyle birlikte yaşamını yitiren BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun cep telefonundan 112 Acil Servis’in arandığını ancak görüşme yapılamadığını, hattın kesilmiş olabileceğini söyledi. Yavuz kazadan sonra İHA muhabiri İsmail Güneş ile de beş dakika konuştuğunu anlattı.

‘Bir tanesi yaşıyor...’
Muhsin?Yazıcıoğlu ve beraberindeki altı kişinin öldüğü helikopter kazasıyla ilgili suikast ve ihmal iddiaları gündemdeyken partisi adına Kahramanmaraş’ta sürdürülen soruşturmayı takip eden avukat Kemal Yavuz, bugüne kadar gündeme gelmeyen iddialarda bulundu. Kemal Yavuz, kazayı 112 Acil Servisi’ni arayarak duyuran İHA Muhabiri İsmail Güneş’in bu görüşmeden sonra İHA Genel Merkezi’ni aradığını, ardından da kendisinin telefon numarasını alarak İsmail Güneş’i arayarak beş dakika konuştuğunu, bu görüşmede gazetecinin kendisine “Bir tanesi yaşıyor o da can çekişiyor” dediğini anlattı. Yavuz aktardığı görüşme şöyle:?
Kemal Yavuz(KY):  Başkan’a ne oldu
İsmail Güneş (İG): Öldü, Başkan parçalandı, eks oldu.
KY: Başkan ne yapıyor
İG: (Sesi yükseliyor heyecanlanıyor) Parçalandı, öldü eks oldu dedim ya. Aha şurda yatıyor.
KY: Neredesiniz?
İG: Yerimizi tarif edemem bir yer görünmüyor
KY: Etrafına iyi bak bakalım, sizi bulmamız için
İG: Biz dağın zirvesine çok yakınız. Bulunduğumuz yer çok meyilli
KY: Kar var mı?
İG: Kar yok sis ve tipi var.
KY: Taşlık, ormanlık mı nasıl bir yer
İG: Tipi var hiç bir yer göremiyorum
KY: Senden başka yaşayan var mı?
İG: Biri yaşıyor o da can çekişiyor.
İG: O ölmek üzere ben de öleceğim. Çünkü kanamam var. Kan kaybından ben de öleceğim.
Güneş’i tekrar aradığında telefonun önce meşgul sonra da kapalı olduğunu anlatan Yavuz, ayrıca, bu konuşmaların ardından Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu’nun da cep telefonuyla 112 Acil Servis’in arandığını ancak görüşme yapılamadığını söyledi. Turkcell’e ait baz istasyonundan Muhsin Yazıcıoğlu’nun telefonundan 112 Acil Servis’e sinyal gönderildiğinin saptandığını öne süren Yavuz, “Bu aramayı da İsmail Güneş’in yaptığını düşünüyoruz” dedi.
Avukat Kemal Yavuz, Ergenekon soruşturmasının gizli tanığı olduğu iddia edilen Muhsin Yazıcıoğlu ile bu konuda hiç konuşmadıklarını söyledi.
Kemal Yavuz, sağ kurtulmak için insan üstü mücadele eden İsmail Güneş’in fotoğraf makinesi, kamerası ve laptopu’ndaki görüntü kayıtlarını incelediklerini, içeriği hakkında bilgi veremeyeceğini, bu konuda açıklamayı savcılığın yapabileceğini kaydetti.
Öte yandan Sivas Valiliği öncülüğünde İHA muhabiri  İsmail Güneş’in maddi sıkıntı yaşayan ailesi için bir yardım kampanyası başlatıldı.