Başkana mecburi otağ!

Yerel seçimlerde AKP' den Çıldır Belediye Başkanı seçilen Nizamettin Coşkun kiralık ev bulamayınca, Çıldır Gölü kıyısına çadır kurdu.

ARDAHAN - Yerel seçimlerde AKP' den Çıldır Belediye Başkanı seçilen Nizamettin Coşkun kiralık ev bulamayınca, Çıldır Gölü kıyısına çadır kurdu. Mesai bitiminde 5 kilometre uzaklıktaki çadırına giden Coşkun, seçimden önce Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı'nda müşavirdi. Seçim sırasında akrabalarının evinde kalan Coşkun, belediye başkanı seçilince de ailesini bırakıp ilçeye geldi.
Coşkun, durumunu şöyle anlattı:
"Belediyenin lojmanları memur ve subaylara kiraya verilmiş. İlçede herkesin evi var. Çıldır Gölü'nün kenarına şimdilik çadır kurdum. Mesai bitiminde makam otomobiliyle gölün kenarına gidiyorum. Günün yorgunluğunu atıyor, sabahları görevime dinç başlıyorum. Çocukların okulları tatile girince, eşim ile birlikte gelecekler. Onlar da benim gibi çadırda kalacak. Böyle giderse, sonbaharın sonuna kadar çadırdayız. Kışa Allah kerim. Çıldır'daki konut sorunu had safhada. Evlenenler evsiz kalıyor. Tek çare Toplu Konut İdaresi'nin yapacağı 200 konut. Proje kabul edildi, yer tahsisi yapılınca inşaat başlayacak. Ben de o zaman ev sahibi olurum."