Başkanın annesine ruhsat dayağı

Başkanın annesine ruhsat dayağı
Başkanın annesine ruhsat dayağı

73 yaşındaki Hatice Altındağ, olayda gözünden ve başından yaralandı. Fotoğraf: YAşAR ANTER / dha

MUĞLA - Bodrum’un Yalı beldesinde geçen dönem belediye başkanlığı yapan Anavatan Partili İsmail Altındağ’ın 73 yaşındaki annesi Hatice Altındağ’ın, oğlunun vermediği ‘ruhsat’ yüzünden dayak yediği öne sürüldü.
29 Mart yerel seçimlerinin ‘şaibe olduğu’ iddiasıyla iptal edilip, 7 Haziran 2009 tarihine ertelendiği Yalı’da sular durulmuyor. Eski başkan İsmail Altındağ’ın Çiftlik köyünde oturan annesi Hatice Altındağ, önceki akşam saatlerinde, uzaktan akrabası olan 49 yaşındaki Fatma Kara’nın saldırısına uğradı. Gözlerine ve başına darbeler alan Altındağ, ambulansla Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırılıp tedaviye alındı.
Hatice Altındağ, oğlunun başkanlığı döneminde akrabalarına ait bir inşaata ruhsat vermeyip mühürlediğini, tartışmanın da bu olay yüzünden çıktığını öne sürdü. Ruhsat isteyen akrabaları tarafından uzun süredir hakaretlere maruz kaldığını iddia eden yaşlı kadın, “Ben inşaattan, ruhsattan, başkanlıktan ne anlarım? Oğlumun işlerini hiç bilmem, karışmam” dedi. Olayın ardından gözaltına alınıp Torba Jandarma Karakolu’na götürülen Fatma Kara ise iddiaları yalanladı. “Hatice yenge ile tartıştım ama vurmadım” diyen Kara, ifadesinin ardından serbest bırakıldı. 

MHP itiraz etmişti
MHP’nin itirazı üzerine iptal edilen seçimlerin ardından belediye başkanlığı Anavatan’lı bir belediye meclisi üyesi tarafından vekâleten yürütülüyor. (dha)