Başkan'ın kitabını okuyan öğrencilere helikopter gezisi hediye

Başkan'ın kitabını okuyan öğrencilere helikopter gezisi hediye
Başkan'ın kitabını okuyan öğrencilere helikopter gezisi hediye
Bağcılar Belediye Başkanı, kapağında iki çocuklar birlikte resminin bulunduğu kitabı okuyan 20 öğrenciye, çekilişle helikopter gezisi hediye edecek.

İSTANBUL - Çocuklara ilçeyi daha iyi tanıtmak isteyen Bağcılar Belediyesi, farklı bir proje hazırladı. " Başkan 'la Nostaljik Gezi" isimli kitabı okuyan şanslı 20 öğrenci helikopterle Bağcılar'ı gezecek.

Çizgi roman formatında hazırlanan ve nostalji bahçelerinin tanıtımının yapıldığı kitap , 47 ilköğretim okulunda 72 bin öğrenciye dağıtıldı. Kitabın kapağında Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın iki çocukla birlikte çiçekli bir bahçede sohbet ederken çizilmiş resmi bulunuyor.

Öğrenciler, kitaplar üzerindeki seri numaraları esas alınarak noter huzurunda yapılacak çekilişle belirlenecek. Çekilişte ismi çıkan öğrenciler Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda helikopter gezisine katılacak. Çağırıcı, öğrencilere, gökyüzünden nostalji bahçeleri başta olmak üzere, Bağcılar hakkında bilgiler verecek.

‘HER ŞEY SİZİN İÇİN’
10 Nisan'da gerçekleştirilecek çekilişte geziye katılma hakkını elde edecek öğrencilere Cahit Bayar İlköğretim Okulu'nda öğrencilere kitabın tanıtımını yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, "Sizler için önemli yatırımlar yapıyoruz ve sizlerin bu tesislerimizden en iyi şekilde yararlanmasını istiyoruz. Nostalji bahçelerimiz de bu projelerimizden biri. Üzüm Bahçesi ile başladığımız bu projemize sırası ile kiraz, kayısı, kestane ve fındık bahçelerimizi ekledik. Sizler, buralarda bir meyvenin nasıl yetiştiğini canlı olarak görebilir, dalından meyve yiyebilirsiniz" dedi. (Radikal, dha)