Başkentte 'faili meçhul' afişler

Başkentte 'faili meçhul' afişler
Başkentte 'faili meçhul' afişler

Ankara?daki ?Gökçek gidecek, sol gelecek? afişlerini kimse sahiplenmiyor.

ANKARA - AKP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, seçim propagandası sırasında sık sık “MHP’nin kazanacağını bilsem aday olmazdım” ve “Beni seçmezseniz CHP adayı Murat Karayalçın gelir” diye açıklamalarda bulunurken, Ankara’da bilbardlara asılan ‘faili meçhul’ afişler kafa karıştırdı.
Kentte birçok yere asılan ‘Gökçek gidecek, sol gelecek’ afişlerini görünce şaşkına dönen Karayalçın “Böyle bir slogan tarafımızdan kullanılmamış ve böyle bir afiş tarafımızdan asılmamıştır. Bu ilan bizim tarafımızdan ya da bizi destekleyenler tarafından kullanılmamaktadır. Bu slogan seçimi kaybedeceğini anlayanlar tarafından kullanılmaktadır” diye açıklama yaptı.
Gökçek ise bilmece gibi konuştu: “İlgili bilboard firmasına ihtar çektim. Afişlerin kaldırılması için  Yüksek Seçim Kurulu’na başvurmaları için avukatlarıma talimat verdim. Bu tarzdaki bir propagandanın kimseye bir fayda getirmeyeceğinin bilinmesini isterim. Kaldırılması için girişimlerde bulunuyoruz.”
Bilboardları kiralayan Setröer-Kentvizyon’un yetkililerinin açıklamalarıysa Gökçek’inkinden daha çok kafa karıştırdı. Afişlerin ‘İstanbul’dan bir bağımsız belediye başkan adayı tarafından’ astırıldığı bilgisini veren firma yetkilileri, “Bu kişi kendisini gizliyor. Seçimlere bir gün kala kimliğini açıklayacak” diye konuştu. (Radikal)