Başkentte gündem kar

Başkent Ankara, dün sabah başlayan ve öğle saatlerinde tipiye dönüşen kar yağışı nedeniyle güç anlar yaşadı. Buzlanmanın eşlik ettiği tipi nedeniyle kentte 400'ün üstünde hafif hasarlı trafik kazası meydana geldi. Meteoroloji yetkilileri, Ankara'da kar yağışının bugün de süreceğini açıkladı. Emniyet, sürücüleri buzlanmaya karşı gerekli tedbirleri almaları için uyardı. Tekirdağ Şarköy'de bir kişi donarak can verdi, bir kişi son anda kurtarıldı.

ANKARA - Başkent dün sabah başlayan kar yağışının öğleden sonra etkisini artırmasıyla
beyaz bir örtüye bürünürken, yüzlerce kaza meydana geldi. Okullar bugün tatil edildi.
Kar yağışı başkentlilere zor anlar yaşattı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Trafik Ekipler Amirliği'nden edinilen bilgiye göre buzlanma nedeniyle 400 civarında hafif hasarlı trafik kazası meydana geldi. Kar yağışının bugün de etkili olacağının açıklanması üzerine trafik yetkilileri vatandaşları, zorunlu olmadıkları
takdirde araçlarını kullanmamaları, kullanacaklarsa zincir takmaları ve dikkatli olmaları için uyardı.
Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Ankara'nın yüksek kesimlerinde kar kürüme çalışmalarına başlarken, 450 kişilik ekip ile 62 aracın görev aldığı belirtildi.
Uçak seferlerinin kar nedeniyle aksadığı başkentte okullar da bugün tatil.
Trakya'da bir ölü
Bu arada Trakya'da kar nedeniyle kapalı olan köy yolları açıldı. Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde Rüstem Karakaş dün donarak öldü.
Bolu'da da yoğun kar yağışı ulaşımı olumsuz etkilerken Kocaeli'de kar kalınlığı 1 metreye ulaştı.
Denizli'nin Çameli ve Isparta'nın Aksu ilçesinde de yoğun kar nedeniyle okullar bir gün tatil edildi.
Antalya'da sel
Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, bugün Antalya'da etkili yağış olacağını açıklayarak
sele karşı uyardı. Yağışlar sahilde sağnak, iç kesimlerde yağmur ve karla karışık yağmur, yüksek kesimlerde ise kar şeklinde olacak.