Başkentte kanlı gece: Bir ölü, 12 yaralı

ANKARA - Mamak’ta iki grup arasında çıkan silahlı kavgada bir kişi öldü, ikisi polis, 12 kişi yaralandı. Polis operasyon yaparak yaklaşık 40 kişiyi gözaltına aldı.
Plevne Caddesi’nde oturan Veysel Yıldırım’ın dün sabah saatlerinde, aralarında husumet olduğu belirtilen H.Y. tarafından silahla öldürülmesi üzerine, Yıldırım ve H.Y’nin aileleri arasında, Altmışevler Anayurt Mahallesi Abdülhakhamit Caddesi’ne açılan sokakta silahlı kavga çıktı. Kavgaya ilk olarak karakolda görevli polis memurları müdahale etti. Silahların kullanıldığı kavga nedeniyle bölgeye Özel Harekât, Çevik Kuvvet ekipleri ile panzerler de yardımcı olmak için geldi. İki ailenin yaklaşık yarım saat süren çatışmasında, Güzel Çay öldü, polis memurları Sinan Coşkun ve Hasan Özdemir silahla yaralandı.
Olayın gerçekleştiği bölgeyi kordon altına alan polis, araçlarda ve çevredeki kişilerin üzerlerinde arama yapmaya başladı. Bölgenin kordon altına alınmasından bir süre sonra da Özel Harekât ve Çevik Kuvvet ekipleri kavganın yaşandığı sokağa girerek müdahalede bulundu. Edinilen bilgiye göre olayda bir kişi öldü, polislerle birlikte toplam 12 kişi yaralandı. Yaklaşık 40 kişi gözaltına alındı. (Radikal)