Başkentte kar yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor

Başkentte kar yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor
Başkentte kar yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor
Ankara'da akşam saatlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle çok sayıda trafik kazası meydana geldiği bildirildi.

ANKARABaşkentte akşam saatlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle, kentin farklı noktalarında çok sayıda maddi hasarlı ve yaralamalı trafik kazası meydana geldi.

Akşam saatlerinde başlayan kar yağışı özellikle şehirlerarası bağlantı yollarında ve işlek caddelerde trafiğin aksamasına neden oldu.

Özellikle yüksek semtlerde buzlanma kazalara yol açtı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü yetkilileri, saat 18.00'den itibaren 275 trafik kazası ihbarı aldıklarını belirtti.

Yetkililer, müdahale edilen 50 trafik kazasının 42'sinin maddi hasarlı, 8'inin de yaralanmalı olduğunu bildirdi. Kazalarda 8 kişinin yaralandığı öğrenildi.

Hava muhalefeti nedeniyle sürücülerin dikkatli olmasını isteyen emniyet yetkilileri, kış lastiği bulunmayan sürücülerin trafiğe çıkmaması, araçlarının kışlık bakımını yaptırmaları ve araç takip mesafesine uyarak gerekli mesafede seyir etmeleri uyarısını yaptı.

Etkili olan yağış nedeniyle Ankara Büyükşehir Belediyesi, kar küreme ve tuzlama çalışması başlattı.

Belediye yetkilileri, 150 kar küreme aracı, 100 kamyon, 22 loder, 22 greyder ve bin 500 kişilik ekiple karla mücadele çalışması yaptıklarını kaydetti.

Yoğun kar yağışıyla beraber bazı vatandaşlar sokaklarda ve parklarda kartopu oynadı.BOLU DAĞI'NDA ULAŞIM AKSIYOR

TEM otoyolunun Bolu Dağı kesiminde etkili olan kar yağışı da ulaşımı olumsuz etkiliyor.

Otoyolda sabah saatlerinde başlayan yağış nedeniyle Bolu Dağı Tüneli kesiminde kar kalınlığı 10 santimetreye ulaştı. Karayolları ekipleri, güzergahta kar küreme ve tuzlama çalışmasını sürdürüyor.

Trafik ekipleri, kar yağışı ve buzlanmaya karşı sürücüleri uyarıyor. Öte yandan, hafta sonu tatili için kent merkezine 13 kilometre uzaklıktaki Gölcük Tabiat Parkı'na gelen tatilciler, zor anlar yaşadı.

Buzlanma nedeniyle bazı araçlar yoldan çıkarak şarampole düştü, sürücüler araçlarına zincir takmak zorunda kaldı.


(AA)


  http://www.radikal.com.tr/116506111650613

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Karda En İyi Ulaşım Demiryolu - eliem

  Kar zamanı en iyi ulaşım 'Demiryolu'Ama bir yazarınızın '1.dünya savaşı sonrası demiryolu popülerliğini yitirdi yerini karayolu aldı ama Türkiye nin yeni yöneticileri bunu.'yazması.Çok hatalı bir yanlış.Demiryolları bugün dünyanın en gelişmiş ülkelerinin tercih ettiği ilk önemli güvenli kritik ekonomik ve en pratik ulaşım aracıdır.Böyle bir şeyi yazması bizleri çok üzdü.Esas üzüldüğümüz de önce şu an ki yönetimi eleştirip Gazi dönemini övmesi fakat sonra şu an ki yönetimin hoşuna gidecek eskii dönemlerden için'toplumumuzun üyelerinin başka anadilleri yasaklaması' yazması.Yani sırf birilerinden yana görünmek için sırf 'hem öyleyim hem böyleyim' tarafsızım durumu sergilemesi hiç inandırıcı değil.Adı gibi Hür olmalı..Ya oradan görün ya buradan..

  Siz etkiliyor diyorsunuz ama... - brandywine06

  Beyaz tv hiçbir olumsuzluk yaşanmadığını söyledi! Kime güvenelim ki?! Büyük şehirlerde kar yağınca sokağa çıkılmaması gerektiği kuralını getiren Ankara'nın 18 yıllık, İstanbul'un ise son 20 yıldır gelip geçmiş büyükşehir belediye başkanlarına teşekkür ederiz! 3 cm. kar yağınca kazalardan ve yoğunluktan sokağa çıkılamayan, trafiği kilitlenen, yayaların düşüp kol-bacak kırmasına neden olan bir kent yaratmak herkese nasip olmaz!

  başkan'a... - Er960

  şu europa'da aylarca gar altında galan başkentlerin yollarını niye" gar dutmaz" da , Angara'yı dutar...Neredeyse Başkanlıktan emekli olcek, onlarca yılını "yüce başgan "olarak geçmiş zat-ı mukdereme sormak lazım gerekmez mi; eger tvitinden vakıt bulupda cevap virirse...Angara'nın gaderi midir? Yoksa seni bize bağışlayanlar mıdır "gaderimizi" yazanlar , cizenler... Allah yine de başımızdan egsig itmesin:)