Başkomiser eroinci çıktı

Almanya'da 8.5 kilo eroinle yakalanan beş Türk'ten biri, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Başkomiser İsa Taşpınar. Ortak operasyonla yakalanan Taşpınar izindeymiş.

ANKARA - Almanya'da 8.5 kilo eroinle yakalanan beş Türk'ten biri polis çıktı. Polisin Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nde görevli başkomiser İsa Taşpınar olduğu açıklandı.
Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü Ramazan Er dünkü basın toplantısında Taşpınar ve beraberindekilerin, Alman ve Türk polislerinin ortak operasyonuyla 13 Ocak'ta yakalandığını söyledi. Yaklaşık 8.5 kilo eroinle ele geçirilen dört Türk'ün Almanya'da tutuklanarak cezaevine konulduğunu kaydeden Er, Taşpınar'ın Diyarbakır'da görevli olduğunu, ancak altı ay ücretsiz izne ayrıldığını ve izindeyken yakalandığını anlattı. Er, Taşpınar için idari işlem başlattıklarını ifade etti.
Polislerin maaşı
Polislerin maaş durumu da sorulan Er, yeni göreve başlayan polis memurlarının 750-800, komiserin 900, il emniyet müdürlerinin ise 1600-2 bin YTL maaş aldığını belirtti. Yan ödemeler polisin bordrosuna yansımadığı için emeklilikte maaşların ciddi oranda gerilediğini ifade etti.


    http://www.radikal.com.tr/7362017362010

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.