Başlatanlar bedelini de ödeyecekler

Başlatanlar bedelini de ödeyecekler
Başlatanlar bedelini de ödeyecekler
Erdoğan Adana, Mersin ve Ankara'da binlerce kişiye konuştu. Eylemci gençlere: "Benim gençliğim olamazlar." Faiz lobisine: Ümüğünü sıkarız.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Fas dönüşü geldiği İstanbul’dan sonra dün mitinge dönüşen üç ayrı konuşmayla Gezi protestolarına karşılık verdi.
Erdoğan Mersin’e toplu açılış törenine giderken önce Adana Havalimanı’nda kendisini karşılayan yaklaşık 5 bin partiliye hitap etti. Erdoğan’ın sözleri “Erdoğan burada çapulcular nerede?”, “Hepimiz Tayyip’in askerleriyiz’, “Dik dur eğilme, Adana seninle” sloganlarıyla kesildi. Başbakan Erdoğan, “Dik dur eğilme Adana seninle” sloganları devam ederken, “Hiç endişeniz olmasın. Siz bizimle beraber yürüdüğünüz sürece, milletin rotasında dimdik ayakta duran bir Ak Parti iktidarı vardır. Başbakanınız, Genel Başkanınız olarak bu can bu tende olduğu sürece şunu bilesiniz ki hiçbir şeyden Allah’ın izniyle yılmaz. Bizim bu dünyada sadece rabbimize bir can borcumuz var, kimseye değil” dedi.
76 milyona hizmet verdiklerini vurgulayan Başbakan Erdoğan Gezi eylemcilerini şöyle eleştirdi:
“Sevgili gençler; siz dimdik durun. Dik durun ama dikleşmeyin. Biz o birkaç çapulcunun yaptıklarını yapmayız. Onlar yakarlar. Onlar yıkarlar. Çapulcunun tanımı budur zaten. Onlar bu ülkenin Başbakanına küfredecek kadar alçaktırlar. Bunlar hayatlarında Gezi Parkı’na da gitmemişlerdir. Ama ben orada doğdum, büyüdüm. Ve biz şu anda ne yapıyoruz? Daha güzelini yapıyoruz. Daha iyisini yapıyoruz.”
Partililerin mart 2014’te yapılacak yerel seçimlere hazır olmalarını da isteyen Erdoğan, Mersin’de de 17. Akdeniz Oyunları kapsamında 12 tesisin açılışını yaptı. Erdoğan, Ak Parti’de üst üste üç kez seçilenlerin bir daha aday olamaması kararının değişeceği iddialarını da yalanladı. Erdoğan, 18 yaşında seçme ve seçilme hakkı için çalışmaların sürdüğünü de söyledi. 
‘Gençler, bu oyunu bozun’ 

Erdoğan, Gezi eylemlerindeki kendisine yönelik slogan ve duvar yazılarına da şu karşılığı verdi:
“Kendi başbakanına ağıza alınamayacak derecede küfreden bir gençlik benim gençliğim olamaz. Bunu duvarlara yazan bir gençlik hak arayışı içinde olan bir gençlik olamaz. Ve bugün işyerlerini basanlar bu ülkenin hak arayan bir gençliği olamaz. Kıracaksın, yakacaksın. E? Hak arıyormuş. Ne hakkı ya! Ben aklıselim sahibi olan gençlerimize sesleniyorum; bu oyunu bozun, bu oyuna gelmeyin.” 

Ankara ’dan meydan okudu 

Başbakan Erdoğan Mersin dönüşü Ankara’da kalabalık bir grup tarafından karşılandı. Havaalanında kendisini bekleyenlere seslenen Erdoğan “Bize bazı marjinal gruplar değil bize millet hesap sorar. Milletin de hesap yeri sandıktı. Milletten başka bu noktada kimsenin bizi götürmeye gücü yetmez” dedi.
Erdoğan, Gezi Parkı’na, Kuğulu’ya çıkılacağına sandığın beklenmesini isteyerek, “Yaptıkları vurup kırma. Benim başörtülü kızlarıma, başörtülü bacılarıma saldırdılar. Dolmabahçe Camii’ne maalesef bira şişeleriyle girmek suretiyle, ayakkabıyla onu da yaptılar” diye konuştu. Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:
“Bu ülkede mafya, cunta dönemi bitmiştir. Şunu da söylemem lazım, faiz lobisi kendine çekidüzen ver. Olay sadece bu lobiyi oluşturan bir banka, üç banka kim varsa hepsi için aynı şeyi söylüyorum. Siz ki bize karşı böyle bir mücadeleyi başlattınız, bedelini ağır ödeyeceksiniz. Utanmadan, sıkılmadan, borsayı çökertme gayretine girenler, borsada Erdoğan’ın parası yok, çökersen sen çökeceksin. Senin spekülatörlüğünü yakaladığımız anda da kim olursan ol, ümüğünü sıkarız.” 

Necip Fazıl’ın şiirini okudu 

Konuşmasını Necip Fazıl Kısakürek’in şiiri ile bitiren Erdoğan, ‘Zindandan Mehmed’e mektup adlı şiirden, “mehmed’im, sevinin, başlar yüksekte! ölsek de sevinin, eve dönsek de! sanma bu tekerlek kalır tümsekte! yarın, elbet bizim, elbet bizimdir! gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir!“ bölümünü okudu.

Müezzin ‘İçki içilmedi’ demişti

Dolmabahçe’deki olaylarda polisten kaçan göstericilerin sığındığı Bezm-i Âlem Valide Sultan Camii’nin müezzini, camide içki içilmediğini söylemişti. “Neticede burası Allah’ın evi ve kapısı herkese açık” diyen müezzin camide içki iddialarını, “Kimsenin uygunsuz davranışı yoktu. Alkol alındığını görmedik. Ama olaylar yatışınca bir boş bira kutusu bulduk. Nasıl sokulduğunu bilmiyorum” diye yalanlamıştı.


  http://www.radikal.com.tr/1136922113692232

  YORUMLAR
  (32 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  SON PERDE - tamdestek

  Bir başbakanın son çırpınışları...

  Erdoğan - Turkuvaz

  Konuştukça batıyor. Konuştukça ben "demokrasi düşmanıyım " görüntüsünü heryere yansıtıyor. Dmokrasilerde "uzlaşma kültürü" vardır o kültür bende yok demeye getiriyor. Tabii bunları yaparken iç ve dış piyasayı da tedirgin ediyor, güvendiği ekonominin aslında kağıttan bir kaplan'a benzediği hemen anlaşılıyor. İsterseniz bakın Avro nerelere geldi bugün 2.51 civarında. Hiçbir alanda dikiş tuturamıyor artık. Geriye ne kaldı ? Koskoca bir hezeyan ruh hali.

  Kim Ödeyecek? - Hayal Denizi03

  İsrail Büyük elçimizi alçak koltuğa oturttu Erdoğan bedelini ödeyecek dedi. Mavi Marmara'da 9 Türk İsrail Askeri tarafından kurşuna dizildi 4. Murat Bedelini ödeyecekler dedi, Suriye Türk Jetini düşürdü muhteşem bedelini ödeyecek dedi, ABD Türk Askerinin başına çuval geçirdi Bedelini ödeyecek bile diyemedi sadece sessiz kaldı. Reyhanlı! Da 51 Türk Vatandaşı öldürüldü Tayyip ölü evinde miting yaptı bedelini ödeyecekler dedi! Hepsi lafta kaldı. ödenen bir bedel yok! Şimdi Milletin Gezi hassasiyetine taktı. Bedelini ödeyecekler diyor. bu sefer çok yanıldığını görecek ve kendi çok ağar bedel ödeyecek. Siyasi tarihin çöp sepetinde kendine yer ayıracak.

  ne mutlu TÜRK'üm diyene - kizil1984

  ATATÜRK'e ve TÜRK'lüğe saygısı olmayanda bu ülkenin başbakanı olamaz, çek git artık, yeter 7 sülaleni zengin ettin

  Elbet ödenecek... - citizen

  Doğru... Mutlaka ödenecek o bedel. Başlatan sen olduğuna göre şimdiden nasıl ödeyeceğinin hesabını da yapmaya başla bay başbakan.

  onlar, bizler.. - glstnn

  Halkı arasında bu kadar ayrımcılık yapan, insanları birbirine düşürmeye çalışan bir başbakan daha görmedim.. Ne demek Türbanlı kızlara saldırmak böyle bir şey yaşanmadı, yaşanması mümkün değil.. Kapalı açık ayrımını sizlerden başka kim yaptı ki bu zamana kadar.. Yasaklar getiren halk mıydı devlet mi? Bir başbakan olarak ne olursa olsun senin bu tarz konuşma yapmaya, bu hitaplarda bulunmaya hakkın yok.. Ne demişler gün gelir devran döner..

  ANLADIĞINIZ DİLDEN - m.rozbilen

  Sayın başbakan gezi direnişçilerine hakarete devam ediyor.Hakaret ve aşağılama,halkı onlara karşı galeyana getirme bir tarafa,eğer direnişi sonlandırmazsanız anladığınız dilden konuşacağım diyor.Yani türkçesi gaz ve tazyikli su gibi araçlarla şiddet ve kötek kullanacağım diyor.Kötek yemeye alışkın bir toplum olduk.Bizi kötekle terbiye etmeye çalışanlar bilsinlerki bu halk mutlaka cevabını verir.