Başsavcı: Dürüst oldum ceza gördüm!

Van Barosu avukatlarının çoğunu PKK'lı olmakla suçladığı için Türkiye Barolar Birliği'nce protesto edilen Van Başsavcısı Kemal Kaçan...

VAN - Van Barosu avukatlarının çoğunu PKK'lı olmakla suçladığı için Türkiye Barolar Birliği'nce protesto edilen Van Başsavcısı Kemal Kaçan, sözlerinin abartıldığını, dürüst davranmanın cezasını çektiğini savundu. Başsavcı Kaçan, "Van'daki avukatların çoğu PKK'lı" sözlerini şöyle açıkladı:
"İki kişi arasında geçen ve kızgınlık anında söylenen sözler. Abartıldı. Buna anlam veremiyorum. Kızgınlık anında söylenmiş sözlerdi. Ben dürüst davranmasam, baro yönetimi ile görüştüğümde 'Bunları söylemedim' derdim. Ama dürüst davrandım ve cezasını çekiyorum. Barolar Birliği'nin açıklaması Adalet Bakanlığı tarafından incelenebilir, eğer benimle ilgili bir suç unsuru görülürse ve bizim aleyhimize dava açılırsa, biz de gerekeni yaparız."
Kaçan, Van'a gelen heyetlere de tepki gösterdi, CHP heyeti dışında kimsenin kendisiyle konuşmadığını söyledi.
'Niye hedef benim?'
Rektör Aşkın'ın tutuklanmasında bazı kesimlerin kendisini hedef almasına da anlam veremediğini belirten Kaçan, "Aşkın hakkında iddianame henüz hazırlanmadı. İddianamenin hazırlanması için zaman gerekiyor. Rektör olayının bana mal edilmesine anlam veremiyorum" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7608967608960

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.