Başsavcı, Ergenekon savcılarından bilgi aldı

İstanbul Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, dinlendiğinin ortaya çıkmasının ardından Beşiktaş Adliyesi'ne gelerek Ergenekon davasına bakan savcılarla bir araya geldi.

 

TELEKULAK YARGININ İÇİNDE HABERİ İÇİN TIKLAYIN

 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, dinlendiği iddialarına ilişkin "Gerekirse yasal haklarımı kullanacağım" dedi
Engin, dinlendiği iddialarının ortaya çıkmasının ardından Beşiktaş Adliyesi’ne gelerek Ergenekon davasına bakan Cumhuriyet Savcılarına sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Engin, ziyaret sonrasından adliyeden çıkarken gazetecilerin sorularını yanıtladı. Engin, dinlendiği iddialının sorulması üzerine, Adalet Bakanlığı’ndan bilgi isteyeceğini söyledi. Engin, "Adalet Bakanlığı’ndan gelecek belgelere, bilgilere göre, gerekiyorsa yasaya, usule aykırılık görülüyorsam tabi ki bende haklarımı kullanacağım" diye konuştu.
Engin, kısa açıklamasının ardından Beşiktaş Adliyesi’nden ayrıldı.

 

 

 

ADALET BAKANI'NI UĞURLADI

 

 

 

 

Adalet Bakanı Sadullah Ergin’i saat 15.00'de Atatürk Havalimanı'ndan uğurlayan Aykut Cengiz Engin, buradan makamının bulunduğu Sultanahmet'teki İstanbul Adliye Sarayı'na geldi. Talep üzerine Aykut Cengiz Engin, gazetecileri odasına kabul ederek kısa bir görüşme yaptı. Bir soru üzerine Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile dinlemeyi konuşmadığını belirten Aykut Cengiz Engin, “Mutat olduğu üzere Ankara uğurladım. Görüşme imkanımız olmadı” dedi.

 

 

-ODAMDA ARAMA YAPTIRMADIM-

 

 


Bir gazetecinin “Dinlendiğiniz için üzüldünüz mü?” sorusuna “Biz hukukçuyuz. Duygusal değerlendirme yapmayız” diye cevap verdi. Başka bir gazeteci de “Dinleme deyince akla böcek geliyor. Odanızı aradınız mı?” diye sordu. Aykut Cengiz Engin, “Odamda arama yaptırmadım. Bunu çok etik bulmuyorum. Böyle bir inceleme yaptırmayı da düşünmüyorum. Hiçbir makamın da beni odamda dinleyeceğine ihtimal vermem” dedi.  (dha)