Başsavcı: İrtica planının geldiği yönünde bilgim yok

İSTANBUL - Ergenekon soruşturmasını yürüten avcılardan Zekeriya Öz ve Fikret Seçen ile başsavcı vekilleri Turan Çolakkadı ile Olcay Seçkin, İstanbul Başsavcısı Aykut Cengiz Engin’le görüştü. Engin, Albay Dursun Çiçek’in hazırladığı iddia edilen ‘İrtica ile Mücadele Eylem Planı’nın orijinal belgesinin ihbar mektubuyla gönderildiği yönündeki iddialara “Bende belgenin gelip gelmediği yönünde bilgi yok” dedi.
Sultanahmet’teki İstanbul Adalet Sarayı’na gelen Öz ve Seçen arka kapısından, Başsavcı vekilleri Çolakkadı ve Seçkin ise ön kapıdan giriş yaptı. Savcılar Başsavcı Engin’le iki saat görüştü. İstanbul Başsavcı Vekili Çolakkadı, adliyeden ayrılırken basının soruları üzerine “Olağan haftalık görüşmemizi yaptık” dedi. Albay Çiçek’in hazırladığı iddia edilen ‘irtica eylem planı’nın orijinal belgesini bir subayın ihbar mektubuyla birlikte Ergenekon savcılarına gönderdiği issidasını Çolakkadı “Bilmiyorum. Gelse de zaten bilgi veremem” diye yanıtladı.
Başsavcısı Engin ise bu konuda “Soruşturma gizli. Bende belgenin gelip gelmediği yönünde bilgi yok” diye konuştu. (Radikal)