Başsavcılıktan 'yasak' açıklaması: Bizim böyle bir kararımız yok

Başsavcılıktan 'yasak' açıklaması: Bizim böyle bir kararımız yok
Başsavcılıktan 'yasak' açıklaması: Bizim böyle bir kararımız yok
Twitter'ın kapatılması kararıyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu'ndan önemli bir açıklama geldi.
Haber: FATİH YAĞMUR / Arşivi

İSTANBUL - Radikal’e konuşan Başsavcı Salihoğlu, “Bizim verdiğimiz bir karar yok. İdari bir karar bu. Biz bir karar vermedik” dedi.

Savcılığınızın böyle bir karar verdiği yazılı bilgisinin TİB sitesinde yer aldığını ifade ettiğimizde ise Salihoğlu, “Bizim verdiğimiz bir karar yok. İdari bir karardır. Biz İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı olarak böyle bir karar vermedik” şeklinde yanıt verdi.
TİB sitesinde yer alan bilgiye göre ise Twitter ’ın İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 20 Mart 2014 tarihinde TMK 10. Madde ile yetkili savcılıkça tedbir amaçlı erişime kapatıldığı bilgisi yer alıyordu. Tedbir kararının olduğu bilgisi yer almasına rağmen herhangi bir karar numarasının da paylaşılmaması dikkat çekti. Ancak TMK mahkemeleri kapatıldığı için herhangi bir yetki ve görevi de bulunmuyor. Başbakan Erdoğan da dün mahkeme kararının alındığını ifade etmişti.

Twitter yasağına karşı mahkemeye başvuru

 

 

İşte Twitter yasağına gerekçe olan mahkeme kararları


  http://www.radikal.com.tr/118246311824638

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  sizin olmadığı muhakkak - genco940

  paralel baş savcının olabilir mi?

  Bu kararı veren belli - bizeke

  Bu karar veya yasak ülkede ve tüm gelişmiş ülkelerde hayretle ve biraz da endişeyle izlendi. Kasrtlerin oluşturduğu olumsuz hava ile kıyaslanmayacak bir durum yarattı. Bu nedenle böyle bir kararı verenin amacı da bu olsa gerek. Bu karar çok iyi bir mühendislik örneğidir. Tapeler olmassa yasak verelim. Seçim arefesinde oylarınız biraz daha azalsın. Başbakan yasaklayacağım dediğinde hemen bunun neye mal olacağı belliydi. Uygulamaya geçtiler. Tapeleri hazırlıyanların çok profesyonel oldukları buradan da anlaşılıyor. Ama bunlar kimler?

  Gırtlağa kadar battı... - SFedai

  Öylesine YALAN ve SAHTEKARLIK üzerine kurulmuş bir düzen ki, nerede başlayıp nerede sona ereceğini kendileri de bilmiyorlar. Korkularının tek nedeni dokunulmazlıklar kalktığında Kubbe -Minare-Süngü düzleminden, Gözaltı-Tutuklanma-Yargı ve Dörtduvar boyutuna geçme olasılığının artması.

  - GüçLü

  Herşey leri yalan dolan yahu

  asabi - cartoon31

  yazıklar olsun size,yeldegirmenlerine saldırmayın vazgeçin,teknolojiden haberiniz yok galiba,insanların gelecegiyle oynamaktan,ayrıştırmaktan vazgeçin,çünkü başaramıyacaksınız ,sayın başkan...

  Kapatma kararını veren belli... - citizen

  Şimdi de topu birbirlerine atmaya başladılar. Biz karar vermedik o karar verdi. Bu konuda yargıya ya da ilgili kurumlara rağmen bir tek karar veren makam ya da kişi var. Onun da adı Recep Tayyip'tir. Elbette ne savcılık, ne de ilgili kurum ya da mahkemeler ona karşı bağımsız, kendi başlarına karar alacak durumda değiller...Ama bunu söylemekten korkuyorlar. Recep Tayyip bey kapatın dedi, hangi kurum ya da makamsanız siz de kapattınız. Durum bu kadar açık...

  yetti artık - user391131

  yargı kararı olmadan mı verildi bu hüküm? bu uygulamanın uygulayıcısı neye dayanarak verdi bu kararı? gerçi biz biliyoruz, bir telefon edip emri verdirmiştir de kim üstlenme delikanlığını gösterecek bu yüz karası kararı...