Batan teknede ölü sayısı 8'e yükseldi

Batan teknede ölü sayısı 8'e yükseldi
Batan teknede ölü sayısı 8'e yükseldi
Muğla'nın Marmaris İlçesi Selimiye Mahallesi açıklarında geçen cumartesi batan, 7 kişinin yaşamını yitirdiği kaçak teknesindeki kayıp 2 kişiden birinin daha cesedine ulaşıldı. Ölenlerin sayısı 8'e yükseldi. Kayıp olan diğer kişinin de bulunması için çalışmalar sürerken, 6 kişi sağ olarak kurtarılmıştı.

RADİKAL - Bozburun Mahallesi'nden cumartesi günü sabah saatlerinde Yunanistan'ın Simi Adası'na gitmek üzere ayrılan ve içinde toplam 15 kaçağın bulunduğu fiberglas tekne, iddiaya göre motor arızasının ardından Hisarönü Körfezi'nde battı. Teknedeki İran ve Irak uyruklu kaçaklardan 7'si hayatını kaybederken, 6 kişi ise sahil Güvenlik tarafından sağ olarak kurtarıldı. Kaçakların ifadelerinden kayıp olduğu belirlenen iki kişinin bulunması için Sahil Güvenlik Marmaris Grup Komutanlığı ekipleri, havadan ve denizden arama kurtarma çalışması başlattı.

CESEDİ BULUNDU

Üç gündür devam eden çalışmalar kapsamında, bugün Kocaada ile Uzunada Mevkileri arasındaki aramalarda, kayıp olan kaçaklardan birinin daha cesedine ulaşıldı. Böylelikle ölen kaçakların sayısı 8'e yükselirken, kayıp olan diğer kaçağı arama- kurtarma çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.

Öte yandan yaralı olarak kurtarılan ve Marmaris Devlet Hastanesine kaldırılan 6 kaçaktan beşinin taburcu edildiği birinin ise tedavisinin sürdüğü bildirildi.
Kaçakların, İlçe Jandarma Komutanlığındaki ifade işlemlerinin ardından sınır dışı edilmeleri için Marmaris Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Büro Amirliği'ne teslim edileceği belirtildi.
DHA-Doğuş Esat BERME