Batı ısınıyor doğu soğuk

Soğuk ve yağışlı hava doğuda etkisini sürdürüyor. Mardin'in Nusaybin ilçesinde bir kişi donarak yaşamını yitirdi. Bursa'da hayvanat bahçesinin bir bölümü çöktü. Meteoroloji: Batı bölgeleri ısınacak. beklenen yeni soğukların İstanbul'u etkileyeceği yorumu erken ve yanlış.

İSTANBUL - Soğuk ve yağışlı havanın etkisinden kurtulan İstanbul'da yeni bir kar yağışı beklenmediği ve yarından itibaren sıcaklıkların artmaya başlayacağı belirtildi. Doğuda ise soğuk ve yağışlı hava hâkim.
Sibirya üzerinden gelecek soğuk hava dalgasının İstanbul'da yeni kar yağışına neden olacağı yolundaki yorumların erken yapılmış açıklamalar olduğunu dile getiren İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım,
"Önümüzdeki günlerde yeni kar beklentimiz yok. Perşembe gününden sonra havalar ısınacak. Yeni kar yağışı beklenirse biz iki-üç gün önceden açıklamada bulunarak uyarılarımızı yaparız" dedi. Hava sıcaklığı kentte bugün altı, yarın yedi dereceye ulaşacak.
Bursa, Cumhuriyet tarihinin en kötü kışını yaşarken yurdun doğusu donuyor. Gecenin en düşük sıcaklıkları, sıfırın altında olmak üzere Erzurum'da 24, Ağrı'da 22, Ardahan'da 19, Bayburt'ta 17, Erzincan'da 16, Kars'ta 15 dereceyi buldu. Mardin'in Nusaybin ilçesindeki evinde yalnız yaşayan ve akli dengesi yerinde olmadığı bildirilen 35 yaşındaki Ziver Aktaş dün evinde ölü bulundu. Aktaş'ın iki gün önce donarak öldüğü belirlendi. Akdeniz'in doğusunda, hava sıcaklığının iç kesimlerde gece sıfırın altında 4 dereceye kadar düşmesi bekleniyor.