Batı'da hava bir nebze olsun ısınıyor

Batı'da hava bir nebze olsun ısınıyor
Batı'da hava bir nebze olsun ısınıyor
Hava sıcaklığı Kuzeydoğu'da yağışla birlikte 2 ila 4 derece azalacak, Batı'daysa 1 ila 3 derece artacak


ANKARA -Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre; Türkiye’nin kuzeydoğu kesimlerinde aralıklarla görülecek sağanak yağışların; Doğu Karadeniz (Giresun, Trabzon, Rize, Hopa, Artvin, Gümüşhane, Bayburt) ile sabah saatlerinde Samsun ve Ordu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
Hava sıcaklığı kuzeydoğu kesimlerde yağışla birlikte 2 ila 4 derece azalacak, batı bölgelerimizde 1 ila 3 derece artacak.
Rüzgar ise genellikle kuzeyli, zamanla Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

 

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

 

 

Türkiye’nin kuzeydoğu kesimlerinde aralıklarla görülecek sağanak yağışların; Doğu Karadeniz (Giresun, Trabzon, Rize, Hopa, Artvin, Gümüşhane, Bayburt) ile sabah saatlerinde Samsun ve Ordu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Yağışlar nedeniyle yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, taşkın, heyelan v.s.) ilgililer ve vatandaşlar uyarıldı.

 


BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU

 

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre bölgelere göre hava tahmini şöyle:

Marmara : Az bulutlu, doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde doğusunda yer yer sis görülecek.

Ege : Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

Akdeniz: Az bulutlu ve açık, zamanla Batı Akdeniz’in iç kesimleri ile doğusu parçalı bulutlu geçecek.

İç Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, Sivas çevreleri kısa süreli sağanak yağışlı geçecek.

Batı Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Sinop çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

Orta ve Doğu Karadeniz: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Doğu Karadeniz (Giresun, Trabzon, Rize, Hopa, Artvin, Gümüşhane, Bayburt) ile sabah saatlerinde Samsun ve Ordu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Doğu Anadolu: Az bulutlu, kuzey ve doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek. (anka)