Batık 'Ulla' için soruşturma izni

İskenderun Körfezi'nde 2 bin 200 ton toksik atık yüküyle, 4.5 yıl boyunca bekledikten sonra batan 'MV Ulla' gemisi ile ilgili dört yetkili hakkında, 'görevi ihmal ve kötüye kullanmak' suçlamasıyla soruşturma izni verildi.

HATAY - İskenderun Körfezi'nde 2 bin 200 ton toksik atık yüküyle, 4.5 yıl boyunca bekledikten sonra batan 'MV Ulla' gemisi ile ilgili dört yetkili hakkında, 'görevi ihmal ve kötüye kullanmak' suçlamasıyla soruşturma izni verildi.
İskenderun Çevre Koruma Derneği ve bazı sivil toplum örgütleri, Ulla gemisinin körfeze gelişinden, battığı 16 Eylül 2004'e kadar olan süreç için 16 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu. Bu kişiler arasında liman müdürleri, çevre müdürleri, gümrük muhafaza müdürleri, il ve ilçe sağlık müdürleri ve valiler de yer aldı.
Hatay Valiliği İl İdare Kurulu tarafından yapılan incelemede ise eski liman başkanları İshak Özdemir ve İsmail Karlık ile şimdiki Liman Başkanı Gazi Taşdelen ve İl Çevre Müdürü Bilal Doğan kusurlu bulundu. Kurul 16 kişi arasında bu dört bürokrat hakkında 'görevi ihmal ve kötüye kullanmak'tan soruşturma izni verdi.


    http://www.radikal.com.tr/7389417389410

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.