Batman talihlisi de ortaya çıktı

20 yıllık TIR şoförü ve yedi çocuk babası Ahmet Beycür, 2,5 trilyonluk çeki aldıktan sonra "Batman'da yaşamaya devam edeceğiz" dedi.

Milli Piyango'nun Yılbaşı Özel Çekilişi'nde, çeyrek biletine 10 trilyon liralık büyük ikramiye isabet eden Batman talihlisi Ahmet Beycür de çekini aldı. Eşi Hatice Beycür, bazı akrabaları ve Batman Akbank Şube Müdürü Halil Özbek ile birlikte Milli Piyango İdaresi'ne gelen Beycür, ikramiye çekini, Milli Piyango Genel Müdürlüğü Muhasebe ve Mali İşler Daire Başkanı Şener Varol'dan aldı. Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan 45 yaşındaki Beycür, asgari ücretle çalıştığını ve 20 yıldır TIR şoförlüğü yaptığını anlattı. Yedi çocuğu bulunduğunu ve bunlardan beşinin eğitim gördüğünü belirten Beycür, kazandığı ikramiyeyle çocuklarına iş kurmaya çalışacağını söyledi.
Batman'da yaşamayı sürdüreceğini belirten Beycür, çekiliş öncesinde dört adet çeyrek bilet aldığını, bunlardan ikisinin üçer rakamının da büyük ikramiyeyi tuttuğunu söyleyerek, "Biletleri alırken hiç umudum yoktu" dedi.
Talihlinin eşi Hatice Beycür de, gazetecilerin ne hissettiğini sormaları üzerine, "Bu parayla Allah bizi şaşırtmasın, şaşırmayacağız" diye konuştu.