Batman'da 2 bin kişilik işe 10 bin kişi müracaat etti

Batman'da 2 bin kişilik işe 10 bin kişi müracaat etti
Batman'da 2 bin kişilik işe 10 bin kişi müracaat etti
Batman'da Toplum Yararına Programları kapsamında 9 ay süreyle 2 bin kişinin alınacağı işe 10 bin kişi başvurdu.

RADİKAL - İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından Toplum Yararına Programları (TYP) projesi kapsamında 9 ay süreyle 2 bin kişinin alınacağı işe 10 bin kişinin başvurduğu belirtildi. Çalışma ve İş Kurumu(İŞKUR) İl Müdürü Besim Eviz, Toplum Yararına Programları(TYP) kapsamında başta İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve diğer kamu kurumları bünyesinde 9 ay çalıştırılmak üzere, geçici 2 bin işçinin alınacağı işler için kendilerine 10 bin kişinin başvuruda bulunduğunu kaydetti.

Proje kapsamında 2 bin geçici işçi için bakanlıktan yaklaşık 24 milyon lira ödenek tahsis edildiğini belirten Eviz, 9 Kasım'da iş başının yapılacağını aktardı.

Toplum Yararına Programları kapsamındaki projelerin hem il, hem de bölge için sosyo-ekonomik açıdan katkı sağladığını anlata Eviz, “Bu projeler, kadınların yaşlı, orta yaş dediğimiz 35-65 yaş arası erkeklerin ve engelli kardeşlerimizin iş bulmasına vesile olan projelerdir. 8-9 ay süren programlar yapıyoruz. Geçici de olsa kendi evinde, kendi memleketinde, ilinde SSK'lı bir şekilde ücretini İŞKUR'dan alarak çalışacaklar. Bu aynı zamanda diğer illere göçü de engelliyor. Ekonomik anlamda da 24 milyon liralık bir projedir." dedi.
(CİHAN)


  ETİKETLER:

  YAŞ

  ,

  İŞKUR

  ,

  Kamu

  ,

  Proje

  ,

  SSK

  ,

  toplum

  ,

  lira

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  engelli