Batman'da beş cadde ve beş semtte içki yok

AKP'li belediyelerin içkili yerlerle ilgili başlattığı uygulamalar tartışma yaratırken, başkanı DEHAP'lı olan Batman'da da içkili yer açılamayacak yerlerin haritası çıkarıldı.
Haber: ARİF ARSLAN / Arşivi

BATMAN - AKP'li belediyelerin içkili yerlerle ilgili başlattığı uygulamalar tartışma yaratırken, başkanı DEHAP'lı olan Batman'da da içkili yer açılamayacak yerlerin haritası çıkarıldı.
İçkili Yer Bölgesi Tespit Komisyonu'nun aldığı kararla, Batman'da içkili yer açılamayacak beş semt ve beş cadde ile izin vermemenin gerekçeleri şöyle:
Bankalar Caddesi (İnsanların yoğun olması), Atatürk Bulvarı (Akaryakıt istasyonu bulunması), 15. Cadde (Dershane bulunması), Raman ve Ziya Gökalp mahalleleri (Dershane bulunması), Eski Tekel Caddesi (Dershane bulunması), Şirinevler Mahallesi (TPAO ve TÜPRAŞ tesisleri bulunması), Bağlar Mahallesi (THY terminali bulunması), Silvan yolu üzerindeki Esentepe semti (Karayollarına sağlı sollu 200 metre uzaklık şartı olması), SSK Caddesi (Hastane ve okul bulunması).
Komisyonun çıkardığı içki yasağı haritasıyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Acar, yasakçı zihniyet taşımadıklarını belirterek, "Böyle bir konu gündemimize gelmedi. Batman'ın da böyle bir sorunu yok. Daha önce Emniyet tarafından içkili üç işyerine ruhsat verildi. Yeni yasadan sonra içkili işyeri açma başvurusu almadık. Ancak içkili yer açmak isteyenlere, komisyonun kararlarını uygulamak zorundayız. Yönetmeliğe uygun olarak yasak bölgeler var. Bu bölgeler, haritayla tespit edilmiş" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7661067661060

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.