Batman'da 'macera': Yurtta Sulh Cihanda Sulh tahrip edildi!

Batman'da 'macera': Yurtta Sulh Cihanda Sulh tahrip edildi!
Batman'da 'macera': Yurtta Sulh Cihanda Sulh tahrip edildi!
Batman şehir merkezinde, "Ne Mutlu Türküm Diyene" sözü yerine yazılan, "Yurtta Sulh Cihanda Sulh" sözü çekiçle tahrip edildi. Bir camideki halıları da yakan saldırgan, "macera olsun diye yaptım" dedi.

BATMAN - Batman'da yatsı namazı öncesi Aydınlar Camisi'ne gelip, iki halıyı ateşe veren ve daha sonra da Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk anıtındaki, 'Yurtta Sulh Cihanda Sulh' yazısını çekiçle tahrip eden bir kişi polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Batman'ın Şirinevler Mahallesi'nde bulunan Aydınlar Camisi'ne dün saat 20.30 sıralarında gelen ve kimliği açıklanmayan 30 yaşlarındaki bir kişi, iki halıyı ateşe verdikten sonra camiden hızla uzaklaştı. Camiye namaz kılmaya gelenler tarafından yanan halılar söndürülürken, bu kez Cumhuriyet Meydanı'na gelen aynı kişi, elindeki çekiçle Atatürk anıtındaki, 'Yurtta Sulh Cihanda Sulh' yazılarını tahrip etti. Şüpheli olay yerine gelen polis tarafından gözaltına alındı. Sorgusu süren şüphelinin, iki olayı da macera için yaptığını söylediği öğrenildi.
Cumhuriyet Meydanı'ndaki olaya tanık olan esnaf , karanlıkta anıtta tadilat yapıldığını sandıklarını, çekici kullanan kişinin hareketlerinin tuhaflarına gitmesi nedeniyle polise bildirdiklerini belirttiler. Anıttaki 'Yurtta Sulh Cihanda Sulh' yazısı bir süre önce 'Ne Mutlu Türküm Diyene' yazısı yerine yazılmıştı. (dha)


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  Batman

  ,

  Namaz

  ,

  esnaf

  http://www.radikal.com.tr/113217111321714

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  batman - Efendisiz65

  kesinlekle basite alıncak bir olay değil. iki tarafın hassas olduğu noktalara saldırı yapmış görünüyor. camiye saldır, ne mutlu türküm diyene yazı yaz. birine hizbullah ötekine pkk tarafı hassas. hizbullahın daha önce bu tür bahaneleri nasıl kullandığı hafızalarda tazeliğini koruyor. açık bi provakasyon bence.

  Harbi faşistliktir. - nesimk

  ya dağlara, taşlara d.bakır cezaevinde adeta çivili Coplarla insanların beyinlerine kazıldı bu HİTLER vari kelimeler. ama başka milletten olanlar hiç bir zaman bunu kabul etmedi etmeyecek. neden bu kadar kullanılıyor onu anlamadım acaba birileri bir ırka aidiyet ihtiyacı mı var? İnsan olun yeter.

  pardon - HannesYilmaz

  Biri bana neden resimde "ne mutlu turkum diyene" diye yaziyor anlatabilirmi? Ne alakasi var haberin geli kalani ile.

  İkiyüzlülük... - mlylmz

  Memlekette ne Atatürkçü var ne de samimiyetle Atatürk'ü seven. Herkes kafasındaki Atatürk'ü seviyor ya da benimsiyor. Kimi kalpaklı, asker üniformalısını kimi de sivil kıyafetli bıyıksızını... Bir kısım "Yurtta sulh cihanda sulh" diyen Atatürk'e çekiçle saldırırken öte yandan "Ne mutlu Türküm diyene" diyen Atatürk'e dört elle sarılmakta... Ah Atatürk ah, neler gördün, daha neler göreceksin bu memlekette...