Batman'da Newroz'a sert müdahale

Batman'da Newroz'a sert müdahale
Batman'da Newroz'a sert müdahale
Batman'da gerçekleştirilen Newroz kutlamasına gaz bombası ve plastik mermiyle müdahale edildi. Müdahale sırasında yaralananlar oldu.

RADİKAL - Batman’da gerçekleştirilen Newroz kutlaması sırasında alana sığmayan kalabalık, alanın yanında bulunan Batman Şehirlerarası Otogarı’na geçerek ateş yaktı.

IMC TV'de yayınlanan habere göre, alanın dışına çıkıldığı gerekçesiyle polis, kalabalığa tazyikli su, gaz bombaları ve plastik mermiyle müdahale etti.

Gaz bombaları kutlamanın yapıldığı alana da atılırken, alanda bulunanlar arasında yaralananlar oldu.


  ETİKETLER:

  Batman

  ,

  plastik

  ,

  müdahale

  http://www.radikal.com.tr/131717413171749

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Polis, Saldırı, Provokasyon - user808804

  Toplumsal gösterilerde provokasyon polis saldırısıyla veya polisin saldırtmasıyla olur. Nasıl mı olur? Enseden tutup "sık lan, sık" diyerek mesela.

  Bu ne biçim uslup radikal - herseyisatanamca

  Batman'da gerçekleştirilen Newroz kutlamasına polis, gaz bombaları ve plastik mermilerle 'saldırdı.' ibaresi nedir radikal.bu kadar taraflı haber yapmayın.Pkk terör örgütü lehine slogan atmışlarsa tabiiki müdahale olacak.Saldırdı nedir.sanki başka bir ülke toprağına girmiş polis..Kürt haber sitelerinden ne farkınız kaldı.Tamam kürtçüsünüz de bu kadar belli etmeyin kürtçülüğünüzü. yazıklar olsun. Ama sizde bu yorumu yayınlayacak 'demokratlık' var mı acaba?demokratsınız ya!...

  açılım - canyanar

  İşte sana Kürt açılımı. Doğudaki Kürtlerin kaçta kaçı acaba bu seçimde gene AKP'ye oy verecek?

  yaziklar olsun - kocero 21

  budur sizin demokrasi anlayisiniz kürd halkina ve bayramina tahamülünüz yok yaziklar olsun kürd halki sizi ve bayraminizi neden kabul etsin,

  polis saldırdı! - gundi ghandi

  İMC tv'nin internet sitesi haline geldiğinizden haberim yoktu. tebrikler!!!!

  İşte AKP Demokrasisi - Selimserincan

  Kürt sorunu yokmuş. Hangi bayrama müdahale ediliyor? Yalnızca Newroz Bayramı'na. Neden? Çünkü Kürt insanının yegane bayramı odur.

  Aman dikkat. - ganjml

  Provakasyon başladı,doğuda terör estir batıda propagandasını yap.Tarafsızlık yemini etmiş cumhurbaşkanı dün işaret fişeğini attı, bu kara propagandanın amacı HDP baraj altında bırakmak,gelmeyelim bu oyuna.