Batman'da okul müdürlerine PKK soruşturması

Batman'da okul müdürlerine PKK soruşturması
Batman'da okul müdürlerine PKK soruşturması
Batman Eğitim-Sen Şube Başkanı Bülent Hatun, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 19 okulda 20 okul müdürü, müdür yardımcısı ve öğretmene KCK/PKK soruşturması başlattığını iddia etti

BATMAN- Milli Eğitim Bakanlığı , Batman’da 19 okulda yaklaşık 20 okul müdürü, müdür yardımcısı ve öğretmene KCK/ PKK , soruşturması açtı. İddiaya göre, Ankara ’dan gelen müfettişler, öğretmenleri Milli Eğitim Müdürlüğü’ne davet ederek, soruşturmada adı geçen kişilerin KCK/PKK ile bağlantısı olup olmadığını soruyor.

Eğitim-Sen Batman Şube Başkanı Bülent Hatun, haklarında soruşturma açılan okul yönetici ve öğretmenlerin sendikalarına üye olduğunu ve tasfiye edilmek istendiklerini söyledi. "İktidar, kendisi gibi düşünmeyen, kendine yakın olmayan kurum ve kişileri tasfiye etmeye çalıştı. Bu da yetmezmiş gibi artık fişlemeye de başladı. 28 Şubat’ta fişleme ve soruşturmalarla mağdur olanlar, bu gün aynı yöntemle başkalarını fişleyerek, soruşturma açmaya başladı" dedi.

Hatun, il genelinde 20’ye yakın eğitimciye ’KCK’ adı altında soruşturma açıldığını belirterek, şunları söyledi: "Bu, toplumda yaygın olarak kullanılan ’Çamur at, izi kalsın’ soruşturmasıdır. Soruşturma açılan okul müdürleri, yardımcılar ve öğretmenlerin hemen hepsi Eğitim Sen’lidir. Eğitimciler, Ankara’dan gelen bakanlık müfettişleri tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne çağrılarak, ’Okul müdürünüz, müdür yardımcınız ve ya şu öğretmeniniz KCK’lımıdır?’ ’KCK’ya eğilimli midir? KCK’ya yönlendirme yapıyor mu? KCK propagandası yapıyor mu?’ gibi sorular sorularak adeta okul müdürleri, müdür yardımcıları ve eğitimciler fişlenerek tasfiye edilmeye çalışılmaktadır. Böylesi sanal iddialarla adeta okul müdürleri, müdür yardımcıları ve eğitimciler töhmet altında bırakılmaktadırlar. Hiç kimse bu soruşturmanın Alo 147 iletişim merkezi üzerinden yapılan şikayet üzerine olduğunu söylemesin. Bu fişleme; Eğitim-Sen’li okul müdürleri, yardımcıları ve öğretmenlerini tasfiye etme soruşturmasıdır."

Hatun, hakkında asılsız soruşturma açılanların başarılı eğitimciler olduğunu, ’sanal iddiaların’ Batman ve eğitimcileri kamplaştırdığını iddia etti.

BAKANLIK YÜRÜTÜYOR
Batman İl Milli Eğitim Müdürü Şerif Akboğa, il genelinde okul müdürü, müdür yardımcısı ve öğretmenlere yönelik sürdürülen PKK/KCK soruşturmasıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Akboğa, "İdari Soruşturma Milli Eğitim Bakanlığı deneticileri tarafından yürütülmektedir. Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yürütülen gizli soruşturma ile ilgili herhangi bir bilgisi ve tasarruf yetkisi bulunmamaktadır" dedi.

(dha / Arif ARSLAN)


  http://www.radikal.com.tr/110756411075643

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  malumun ilanına bak sen! - srkn1984

  Eğitim-Sen, çivisi çıkmış eğitim ve hukuk sisteminde haksızlık ve hukuksuzluk karşısında dik durabilmiş tek sendikadır. Bakıyorum toplumun her kesimi konu azınlıklar ve devletin bekası! olunca istihbarat uzmanı, sosyolog, toplum bilimci kesilmekte. Bu ülkedeki en büyük azınlık olan kürtlerin ve gayet tabi alevilerin taleplerini bir tek Eğitim-Sen dillendirmektedir. Onlara üye olan öğretmenleri sindirmek için devletin her kesimi canla başla uyum içinde çalışmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı ve diğer kamu kurum/kuruluşları bu faşizan yıldırma politikalarında göstermiş olduğu üstün başarıyı ve kurumlar arası koordinasyonu ana dilde, eşitlikte, demokratik ve sosyal hukuk devleti olma ilkesini benimsemede göstermiş olsaydı şimdiye ne bu ölümleri ne de yapılan zulümleri konuşuyor olurduk nokta(.)

  ?? - maimartı

  iyi de bunları sen nereden biliyorsun çok bilmiş batı kökenli vatandaş?ezberini sakın bozma!

  malumun ilanı - leonefa

  Eğitim-Sen ile dirsek temasında bulunan doğu kökenli eğitimcilerin birçoğu pkk sempatizanıdır,kck yapılanmasına dahildir..bunları bilmek için devlet gücünde istihbarat örgütünüzün olmasına gerek yoktur.