Batman'daki trafik kazasında bir aile yok oldu

Batman'daki trafik kazasında bir aile yok oldu
Batman'daki trafik kazasında bir aile yok oldu
Batman'da bir TIR'ın arkadan çarptığı otomobilde bulunan aynı aileden 4 kişi hayatını kayşbetti. Kazadan kurtulan tek kişi ise yine aynı aileden 7 yaşındaki bir çocuk oldu.

BATMAN – Batman'ın Kozluk ilçesine bağlı Karpuzlu köyü yakınlarında, ponza taşı yüklü bir TIR'ın arkadan çaptığı özel otomobildeki aynı aileden 5 kişiden 4'ü olay yerinde hayatını kaybetti.

Kaza saat 18.00 sıralarında Batman'a 30 kilometre uzaklıktaki Karpuzlu köyü yakınlarında meydana geldi.

Kozluk ilçesinin Bekirhan beldesinden Batman'a istikametine ailesiyle birlikte giden 58 yaşındaki Abdurrahman Karabulut yönetimindeki 21 HC 719 plakalı özel otomobile, ismi açıklanmayan ponza taşı yüklü 73 DV 364 plakalı TIR arkadan çaptı.

TIR'ın üzerine devrildiği özel otomobilin sürücüsü Abdurrahman Karabulut, bir hafta önce askerden gelen oğlu 23 yaşındaki İnan Karabulut, 5 yaşındaki kızı Esra Karabulut ve yakını 37 yaşındaki Mustafa Çetinbaş, araç içinde feci şekilde ezilerek olay yerinde hayatını kaybetti.

Özel otomobilde tek kurtulan ise 7 yaşındaki Büşra Karabulut oldu. Yaralanan Büşra Karabulut, olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Batman Bölge Devlet Hastanesi'ne getirilerek, tedavi altına alındı. Kolundan yaralanan TIR sürücüsü ise Batman'daki özel bir hastaneye kaldırıldı.

Kazanın yaşanmasının ardından Batman-Kozluk karayolu bir süre trafiğe kapandı. Ölen 4 kişi, Kozluk Devlet hastanesi morguna kaldırılarak, kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Arif ARSLAN - Reşat YİĞİZ / DHA