Bayburt cinayetinde 3 öğrenciye gözaltı

Bayburt cinayetinde 3 öğrenciye gözaltı
Bayburt cinayetinde 3 öğrenciye gözaltı
Polis, 3. Sınıf Emniyet Müdürü Ömer Lütfü Evci'nin, kaldığı apartta ölü bulunmasına ilişkin olarak Bayburt Üniversitesi öğrencisi 3 kişiyi gözaltına aldı

RADİKAL - Bayburt Polis Meslek Yüksek Okulu'nda görevli Evci'nin, 14 Kasım Cuma günü kaldığı apartta ölü bulunmasının ardından polis ekipleri geniş kapsamlı çalışma başlattı. Yaptıkları ilk olay yeri incelemesinde Evci'nin kesici bir aletle öldürüldüğünü tespit eden polis, yürüttüğü soruşturma kapsamında Bayburt Üniversitesi öğrencisi 3 şüpheliyi gözaltına aldı.

Bayburt Emniyet Müdürlüğüne götürülen zanlıların buradaki işlemleri sürüyor. Emniyet yetkilileri, olaya ilişkin soruşturmanın devam ettiğini ve 2 kişinin daha arandığını bildirdi.

ÖNRAPORDA ÇARPICI TESPİTLER

Polisin ön raporda olayla ilgili şu tespitler yapılmıştı:


- Evci, kaldığı odada; yerde yatar pozisyonda çırılçıplak halde bulundu.

- Sağ ve sol bileklerinde kesici aletle yaralar oluşmuş. Karın bölgesinin yine kesici aletlerle deşilmiş olduğu görüldü.

- Detaylı incelemede vücudunun başka bölgelerinde darp veya kesici bir olgunun bulunmadığı görüldü.

Olay yeri incelemesi ve otopsinin ardından Evci’nin cenazesi toprağa verilmişti. Polis; cinayet şüphesi üzerine apart görevlileri, Evci’nin mesai arkadaşları ile görüştüğü kişilerin ifadelerine başvurdu. Evci’nin telefon kayıtlarını da inceleyen polis, son görüştüğü kişilerin listesini çıkardı.

Evci’nin ölü bulunduğu gece otelde polis okulunda teknisyen olarak görevli biriyle gecenin ilerleyen saatlerine kadar sohbet ettiği belirlendi. Evci’yle aynı servisi kullananlar ve ölü bulunduğu gün işe gelmeyenler araştırılıyor.

Apart otelde o gece kalanların da ifadesine başvuran polis, Evci ile aynı katta kalanların, “Gece gürültü duyduk” ifadesini de araştırıyor. Evci’nin içine kapanık, çevresiyle iletişimi zayıf biri olduğu, şeker hastalığı nedeniyle insülin kullandığı belirlendi. (aa, dha)