Baydemir'e soruşturma izni

İçişleri Bakanlığı çatışmalarda öldürülen PKK'lı teröristler için ambulans tahsis edilmesi, Abdullah Öcalan'ın doğum günü için DEHAP'lılara otobüs verilmesi ve belediyede memurların yerine...

DİYARBAKIR - İçişleri Bakanlığı çatışmalarda öldürülen PKK'lı teröristler için ambulans tahsis edilmesi, Abdullah Öcalan'ın doğum günü için DEHAP'lılara otobüs verilmesi ve belediyede memurların yerine işçi çalıştırılmasıyla ilgili olarak Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'e soruşturma açılmasına izin verdi. Belediye, soruşturma izninin iptali için Danıştay'a başvurdu.
Soruşturma izni, İçişleri Bakanlığı'nda görevli Mülkiye Başmüfettişi Ömer Seymenoğlu ve Özcan Erdoğan'ın iki ay önce Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'yle ilgili başlattıkları inceleme sonucunda verildi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ahmet Zirek, verilen iznin iptali için Danıştay'a başvurduklarını açıklarken, "Eğer itirazımız reddedilirse hakkımızda dava açılacak" dedi. Zirek, suçlamalara yanıt verirken de, "Ambulans talep edilen kişinin kimliğine ve örgütüne bakmayız. Ambulans vermek, cenazenin defnini sağlamak belediyelerin görevidir. Biz isteyen herkese, özellikle ağaçlandırma için otobüs tahsis ederiz. Ancak Öcalan'ın doğum günü olup olmadığını bilemeyiz" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7556757556750

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.