Baykal: AKP ülkeyi belirsizliğe götürüyor

Hükümeti eleştiren CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "AKP, Türkiye'yi geleceği olmayan bir politikaya sürüklüyor" dedi.
Muğla'daki gezisini dün de sürdüren Baykal...

MUĞLA - Hükümeti eleştiren CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "AKP, Türkiye'yi geleceği olmayan bir politikaya sürüklüyor" dedi.
Muğla'daki gezisini dün de sürdüren Baykal, Ortaca CHP İlçe Başkanlığı'ndaki konuşmasında şunları söyledi: "Türkiye'yi 1980 yılına getirenler, ülkeyi 13.6 milyon dolar borçla teslim ettiler. Şimdiyse 300 milyar dolar üzerinde bir borç var. Bunun 80 milyar doları son iki yılda gerçekleşti. Memurların yüzde 80'i yoksulluk sınırı altında maaş alarak geçinmeye çalışıyor. Bu gidişin iyi olmadığını biz başında söyledik. AKP, Türkiye'yi geleceği olmayan bir politikaya sürüklüyor."
CHP lideri Baykal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Davos'ta türban konusunda bir Alman gazeteciye yaptığı açıklamaya da değinerek, şöyle konuştu: "Bizi asıl rahatsız eden, Türkiye'nin bir Başbakanı'nın yabancı bir ülkede çıkıp da 'Benim eşim ve kızım inançlı Müslüman'dır. Kuran-ı Kerim'e göre kapanıyorlar' demesidir. Bu açıklama doğru değildir. Türkiye'de Başbakan'ın kızı ve eşi inançlı Müslüman da 30 milyon insanımız inançlı Müslüman değil mi? Bu tutum, Erdoğan'ın anlayışını, zihniyetini ortaya çıkarıyor. Tehlikeli olan budur."
Baykal, Fethiye'de halka hitap ederek birlik çağrısında bulunurken kalabalığın arasında bulunan bir kişi, "Sizin yaş grubunuzla olmuyor" diye tepki gösterdi. Baykal ise "Türkiye'de birlikte olursak başarılı olunacaktır" dedi. Baykal'a tepki gösteren aynı kişi polis ve korumalar tarafından meydandan yaka paça uzaklaştırıldı.
(aa, dha)


    http://www.radikal.com.tr/7377707377700

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.