Baykal: Beceriksiz arıyorsan aynaya bak

Baykal: Beceriksiz arıyorsan aynaya bak
Baykal: Beceriksiz arıyorsan aynaya bak

Baykal Denizli?de halka ?Ampulü söndürün? dedi. FOTOĞRAF: FERAH IŞIK / DHA

Baykal, kapanan fabrika sahiplerini 'beceriksizlikle' suçlayan Erdoğan'a yanıt verdi: Beceriksiz arıyorsan aynaya bak. Türkiye'yi bu hale sen getirdin

DENİZLİ - CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, “Fabrikalar beceriksizlikten kapanıyor” diyen Başbabakan Recep Tayyip Erdoğan’a “Ortada bir beceriksiz varsa sen fabrikayı kurana bakıp da beceriksizi arama, sen kendine bir bak, aynaya bak. Türkiye’yi bu hale sen getirdin” yanıtını verdi.
Baykal, Özay Gönlüm Meydanı’ndaki CHP mitinginde halka “Yatmadan önce ampulü söndürün, israf etmeyin” diye seslendi.
Fiyatlar yanlış asansöre bindi: Pamuk niye ekmiyorsunuz? Bu sene pamuğu kaça verdiniz? 650’ye. Geçen sene kaça verdiniz? 800’e öyle mi? Güzel, pamuğu ucuzlatmışsınız? Pamuk inmiş herhalde gübre de inmiştir değil mi? İnmedi mi? Mazot inmiştir o zaman. O da mı inmedi? İlaç inmiştir.Yani ne oldu?  Gübre, mazot, ilaç arttı, pamuk indi öyle mi? Yanlış asansöre mi binmişler? Pamuk inen asansöre, gübre çıkan asansöre binmiş. 
Ampul yanıncaya kadar...: Krize girdiğini gördük Türkiye’nin, tedbir alması gerektiğini söyledim. Yedi ay geçti. Benimle laf dalaşı yaptı kavga çıkardı. En sonunda iki tanesini uygulamak zorunda kaldı Bunun ampulü geç yanıyor, geç. Onun ampulü yanıncaya kadar olan millete oluyor. Kardeşim, gecikme, ampulün hızlı yanıversin. 
CHP hesap soracak: Telekom’un satışı yapıldı evlere şenlik. Telekom’u satın alanlar, yıllık kârıyla taksitlerini ödediler. Hariri ailesine satıldı, sonra yüzde 10 KDV indirildi. O para onun cebinde mi kaldı, yoksa başka birinin cebine mi girdi, hisseye mi dönüştü, bunları bilmiyoruz. Tüpraş’ın yüzde 14.75’ini kimseye duyurmadan sattılar, mahkeme el koydu Yarın CHP gelecek, bütün bu hesapları soracak.
Aynaya bak: Başbakan dün de bir laf etmiş; ‘O kapanan fabrikalar var ya’ demiş, ‘Onlar beceriksiz de ondan kapandı’ demiş. Ortada bir beceriksiz var da sen fabrikayı kurana bakıp da beceriksizi arama, sen kendine bir bak, aynaya bak. Sen beceriksiz arıyorsan aynaya bak aynaya. Türkiye’yi bu hale sen getirdin. Kapatıyorlar tesislerini, Avrupa şampiyonu tesislerini, beceriksizliklerinden kapatmıyorlar. Ülkeyi yönetenlerin beceriksizliğinden kapatıyorlar.
Devlet görevlileri sorumluluklarını bilsin: Bunlar oy için milleti tehdit etmeye başladılar. Herkes aklını başına alsın. İktidarlar  gelir geçer ama devletin görevlileri sorumluluklarını bilip gereğini yapmalıdır.  (Radikal)