Baykal: Biz bu gemiye binmeyiz

Baykal: Biz bu gemiye binmeyiz
Baykal: Biz bu gemiye binmeyiz

Yenişar Bademli?de festivale katılan Baykal?a gençler yakın ilgi gösterdi.

ISPARTA - ‘Kürt açılımı’ konusunnda AKP ile DTP’nin aynı gemide olduğunu savunan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal “Bize de diyorlar ki ‘Siz de gelin’ Hayır arkadaşım bizim orada yerimiz yok. Ben hangi limana demir atacağını bilmediğim gemiye binmem” dedi.
Isparta’nın Yenişar Bademli ilçesinde düzenlenen Pınargözü Kültür Şenlikleri’ne katılan Baykal burada yaptığı konuşmada hükümetin ‘Kürt açılımı’nı eleştirdi. Baykal, şunları söyledi:
“Türkiye’de terör işi ayrıdır, milli birliğimiz ayrıdır. Bu milletin kardeşliğini bölmeye çalışan, eline silah alan herkesle bu ülke mücadele etmeye devam edecektir. 25 yıldır mücadele ediyoruz, sadece Yenişar Bademli’de 122 şehit verildi. Bu şehitlerimiz boşuna mı öldüler? Şimdi iktidar ‘DTP ile bu işi çözeceğiz’ diyor. DTP ise ‘Bu işi Apo’yla çözeceğiz’ diyor. Bize de diyorlar ki ‘Siz de gelin’. Hayır arkadaşım, bizim orada yerimiz yok. Bunlar gemiye yükü atmışlar ve bizi de gemiye çağırıyorlar. Ben, hangi limana demir atacağını bilmediğim gemiye binmem. Onun bunun hazırladığı gemilere yerleşemeyiz. Bizim gemimiz büyük yolculukların gemisi, kimsenin bu ülkeyi bölmesine müsaade etmeyeceğiz.” (dha)