Baykal: Ergenekon psikolojik savaş

Baykal grup konuşmasında Ergenekon operasyonunu eleştirdi: Suçlayamam tahrip ederim' diyorsun. Bu bir psikolojik savaştır

ANKARA - CHP lideri Deniz Baykal, Ergenekon soruşturmasını Mardin’deki katliama benzeterek, “Bu psikolojik savaştır” dedi.
Deniz Baykal partisinin grup toplantısında şöyle konuştu:
Başbakan altında kalır: Hükümet, ‘70 bin kişiyi dinliyoruz’ diyor. Bugün bu 70 bini, yarın başka bir 70 bini dinlersin. Bu dinlemelerin hukukiliği, Yargıtay bununla ilgili karar almış, ‘yanlıştır’ diye. Adalet Bakanı buna izin verenlere dava açılmasına izin vermiyor. İktidar bu davanın bu noktaya gelişine çok gayret gösterdi. Uyarıyorum, Başbakan bunun altından çekilsin yoksa bunun altında kalır. Bu dava başbakanı da altına alabilir.
Birbirine düşürmek mi istiyorlar: Bir eski kuvvet komutanı şu anda görevli Genelkurmay Başkanı hakkında ‘kendi çıkarını düşünür’ diyor. Bu değerlendirme savcılığın resmi belgeleri içinde yer alıyor. Orduyu birbirine mi düşürmek istiyorsunuz?
Suçlama yok tahrip var:  ‘Suçlayamam ama tahrip ederim’ diyorsun. ‘Gerilla savaşı yaparım’ diyorsun. Bu psikolojik savaştır.
Silahlar kimin: Kimin silahı bunlar kardeşim. TSK “Gömmedim” diyor. “Devlet içinde arıyorsan ben değilim” diyor. “Bunu kullanan başka devlet kurumları da var” diyor. Silah toplumsal dehşet duygusunu azamiye çıkartmak için kullanılan bir araç mıdır yoksa bir terör örgütünün sakladığı bir cephane niteliğinde midir? (Radikal)