Baykal: Tehditleri önemsemiyoruz

CHP lideri Deniz Baykal, eski CHP Hakkâri milletvekili ve Hani aşiret lideri Mikail İlçin'in "Mustafa Bayram'la uğraşırlarsa pişman olurlar" tehdidine "Bu, mücadelemizin doğruluğunu gösteriyor" diye karşılık verdi.

HATAY - CHP lideri Deniz Baykal, eski CHP Hakkâri milletvekili ve Hani aşiret lideri Mikail İlçin'in "Mustafa Bayram'la uğraşırlarsa pişman olurlar" tehdidine "Bu, mücadelemizin doğruluğunu gösteriyor" diye karşılık verdi.
Hatay gezisini sürdüren Baykal, Van Emniyeti'ni basarak, uyuşturucuyla yakalanan oğlu Hamit Bayram'ı kaçıran Bayram'a sahip çıkan İlçin'in sözleri anımsatılınca şöyle konuştu: "Biz bunlara alıştık, artık önemsemiyoruz. Bizim çalışmalarımızı etkilemesi söz konusu olamaz. Zaten CHP'nin işi bu. Partimizin önemi, tutarlı ve mücadeleci yapısı buradan geliyor. Bunlar sadece bizim ne kadar hassas noktalara dokunduğumuzu gösteriyor. Mücadelemiz, ciddi tehlike ve tehditlerle dolu. CHP daima yol gösterici olmuştur, bundan sonra yol gösterici olmaya devam edecektir."
İlçin ne demişti?
Eski CHP'li İlçin ise önceki gün düzenlediği basın toplantısında şunları söylemişti: "Olayı büyütüp 'İkinci Susurluk' diye lanse ettiler. Baykal'ı uyarıyorum. Bayram'la uğraşmasın. Bayram'a karşı siyasi amaçlı herhangi bir harekette bulunulduğu takdirde, bölgedeki aşiretler olarak tepkilerimizi, eylemlerle dile getireceğiz."