Baykal, terör kurbanı köyde üç kızı okutacak

Terör kurbanı köylünün üç kızını CHP Genel Başkanı Deniz Baykal okutacak. Baykal ayrıca iki şehidin ailelerine de çek gönderdi.
Bayramın birinci günü, 29 Eylül'de 12 kişiyi teröre kurban veren Şırnak'ın Beytüşşebap...

ŞIRNAK - Terör kurbanı köylünün üç kızını CHP Genel Başkanı Deniz Baykal okutacak. Baykal ayrıca iki şehidin ailelerine de çek gönderdi.
Bayramın birinci günü, 29 Eylül'de 12 kişiyi teröre kurban veren Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi Beşağaç Köyü'nü ziyaret ederek başsağlığı dileyen Baykal, ölenlerden 12 kişiden Bangi Acer'in babası Mustafa Acer'e kız çocuklarının eğitim masraflarını üstlenme sözü verdi. Baykal, Hakkâri'de ÖSS'ye giren ancak yeterli puanı tutturamayınca köye gelen ve saldırıda yaşamını yitiren Bangi Acer'in babası Mustafa Acer'i köy ziyaretinde yanına çağırarak konuştu. Mustafa Acer'in yedi çocuğunun daha bulunduğunu ve en büyüğü olan Bangi'nin saldırıda öldüğünü öğrenen Baykal, işşiz Acer'e kartını verdi. Baykal, "Bir sıkıntın olursa beni ara kızların eğitim masraflarını biz karşılayalım" dedi.
İki şehit ailesine çek gönderdi
Baykal ayrıca, Şırnak'ta şehit olan 13 askerden Şanlıurfalı Kasım Aksoy ile Mehmet Uyar'ın ailesine mektup ve çek gönderdi. Çekin miktarı açıklanmadı.