Baykal'a göre suçlu ABD

CHP lideri Deniz Baykal, Bingöl, Şırnak ve Van'daki terörist saldırılar dolayısıyla dün yaptığı yazılı açıklamada, isim vermeden ABD'yi suçladı ve 'PKK'ya şirin görünmek isteyenlerin terörle mücadeleyi zaafa uğrattığını' ileri sürdü.

ANKARA - CHP lideri Deniz Baykal, Bingöl, Şırnak ve Van'daki terörist saldırılar dolayısıyla dün yaptığı yazılı açıklamada, isim vermeden ABD'yi suçladı ve 'PKK'ya şirin görünmek isteyenlerin terörle mücadeleyi zaafa uğrattığını' ileri sürdü. Baykal'ın açıklaması şöyle:
"Üzüntü ve acıyla takip ettiğimiz Bingöl, Şırnak ve Van'daki çatışmalar, patlamalar Türkiye'nin ayrılıkçı terörist saldırıların hedeflerinden biri olduğunu, terör tehdidiyle nasıl iç içe yaşadığını gösteriyor. Dünden bugüne iki çatışma ve bir bombalama yaşandı, güvenlik güçlerimiz dört şehit ve bir yaralı verdi. Türkiye'yi bölgesel ateşin içine atma pahasına her desteği isteyenlerin, Türkiye'ye yönelik tehdit konusunda aynı duyarlılığı göstermemeleri ibret verici. Terör örgütüne hâlâ şirin görünmek isteyenlerin hoşgörüleriyle teslimiyetçi yaklaşımları da terörle mücadeleyi zaafa uğratmakta.
Uluslararası ve ulusal planda terörle mücadeleden yana olduklarını iddia edenler, Türkiye'deki bombalamaya, şehitlere ve yaralılara bakarak duyarsızlıklarının, sorumsuzluklarının, çifte standartlarının nelere mal olduğunu görmeli."


    http://www.radikal.com.tr/7618907618900

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.