'Baykal'ın parası sizin'

Enerji operasyonu kapsamında hakkındaki suçlamalar nedeniyle Meclis üyeliğinden istifa eden, ancak henüz Genel Kurul'da oylanmadığı için resmiyet kazanmayan AKP Ağrı Milletvekili Cemal Kaya...

AĞRI - Enerji operasyonu kapsamında hakkındaki suçlamalar nedeniyle Meclis üyeliğinden istifa eden, ancak henüz Genel Kurul'da oylanmadığı için resmiyet kazanmayan AKP Ağrı Milletvekili Cemal Kaya, dün, hemşerilerine CHP lideri Deniz Baykal'ı şikâyet etti. AKP'ye geçtikten sonra Baykal'ın kendisine farklı bir tutum sergilediğini savunan Kaya, onuru için koltuğu bıraktığını söyledi. Kaya "Baykal'ı mahkemeye verdim. Kazanırsam, alacağım tazminatı Ağrılılar için harcayacağım" dedi.
Kaya, suçlamalar karşısında, şerefi ve onurunu korumak için adalete gitmeye karar verdiğini ifade etti. Cemal Kaya, istifa ettikten sonra kendini aramayan Ağrılı milletvekillerine de sitem etti.
CHP'li Yıldız meydan okudu
Öte yandan Kaya'nın istifa ettiği gün yaptığı açıklamada aldığı ihalelerle ilgili suçladığı CHP Genel Saymanı ve Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Yıldız, hakkındaki iddiaların amaçlı, hedefinin de CHP olduğunu ileri sürdü. Yıldız, dün yaptığı açıklamada, "Herkes bilmeli ki, hakkımda en ufak ciddi bir belge bulunması ve savcılıkça fezleke hazırlanması halinde, hem CHP'deki yöneticilikten, hem de milletvekilliğinden istifa edeceğim" diye konuştu. (aa, Radikal)


    http://www.radikal.com.tr/8475338475330

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.