'Bayrağa uzanan eller kırılsın'

Mersin'de önceki gün yapılan Nevruz kutlamaları sırasında Türk Bayrağı'nın yakılmak istenmesi ve çiğnenmesine Erzurum'dan sert tepki geldi.

ERZURUM - Mersin'de önceki gün yapılan Nevruz kutlamaları sırasında Türk Bayrağı'nın yakılmak istenmesi ve çiğnenmesine Erzurum'dan sert tepki geldi. Erzurum Ülkü Ocakları tarafından cep telefonu mesajıyla 'haberdar edilerek' dün organize edilen 'Bayrağa Saygı' mitingine yaklaşık 7 bin kişi katıldı. Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Caddesi'nde yürüyen protestocular, 'Bayrağa uzanan eller kırılsın' ve İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'yu hedef alan 'Aksu istifa' sloganları attı.
Ülkü Ocakları Başkanı Zekai Kaya yaptığı konuşmada, bayrağa saygısızlıkta bulunanları kınayarak, "Bayrağımıza karşı yapılan bu çirkin saldırıları unutmayacağız. Eğer unutursak namus da, bayrak da bize haram olsun" dedi. Daha sonra PKK bayrağı ve üzerinde ABD ve AB yazılı Abdullah Öcalan'ın maketi benzin dökülerek yakıldı. Öte yandan Mersin'de önceki gün Nevruz Bayramı kutlamalarında çıkan olaylarda, eylemcilerin Türk bayrağını yakmasını engelleyen güvenlik görevlisi 1563 YTL ile ödüllendirildi. Ödül, Emniyet Teşkilatı Kanunu'nun 86. maddesine göre, 'üstün görev anlayışı' dolayısıyla İçişleri Bakanlığı'nca verildi.


    http://www.radikal.com.tr/7415607415600

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.