'Bayrağı cinsel organa sürdüler' söylentisi olay çıkardı

'Bayrağı cinsel organa sürdüler' söylentisi olay çıkardı
'Bayrağı cinsel organa sürdüler' söylentisi olay çıkardı
Reyhanlı'da bir lokanta sahibi ile Suriyelinin kavgasıyla başlayan gerginlik ilçe merkezinde gençleri sokağa döktü. Gecenin geç saatine kadar devam eden olayların "Suriyeliler Türk bayrağını cinsel organına sürdü" söylentisi üzerine yayıldığı belirtiliyor.

HATAY – Dün akşam saat 21.00 sıralarında Reyhanlı ilçe merkezinde henüz belirlenemeyen nedenle Suriyeli bir sığınmacı ile bir Türkiyeli arasında kavga çıktı. Kavganın ardından ilçede çıkan “Suriyeliler Türk bayrağını cinsel organlarına sürdükten sonra yaktı” söylentileri üzerine, çok sayıda kişi sokağa döküldü. Araçlarıyla ve yürüyerek konvoy halinde ilçe meydanına gelen kalabalık Atatürk Caddesi'nde toplandı. Caddeye sevk edilen çok sayıda polis, kalabalığın dağılmasını istedi. Daha sonra polis ekipleri, tüm uyarılara rağmen dağılmak istemeyen kalabalığı cop kullanarak dağıttı. Ara sokaklara kaçan eylemciler, bekleyişlerini sürdürmeye başladı.

Olaylar üzerine Hatay İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, ilçeye gelerek gelişmeler hakkında bilgi aldı. Hatay'dan çevik kuvvet polisi ile özel harekat polislerinin yanı sıra çok sayıda jandarma da takviye kuvvet olarak ilçeye sevk edildi. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı ilçedeki olaylara karıştığı belirlenen Suriye ve Türkiye uyruklu 7 kişi gözaltına alındı.


KAVGA HESAP YÜZÜNDEN ÇIKMIŞ
Olaylara neden olan kavganın fitilinin ise bir ‘hesap’ tartışmasından başladığı daha sonra ortaya çıktı. Bir Suriyelinin yemek yediği lokantanın sahibi ile hesap yüzünden tartışmasının ardından kavga çıktığı, ihbar üzerine lokantaya gelen polis ekiplerinin, Suriyeli ile lokanta sahibini polis merkezine götürdüğü, bunun ardından çıkan söylentiler üzerine olayların büyüdüğü ortaya çıktı.
Sığınmacıların yoğun olarak bulunduğu Hatay ve ilçeleriyle Gaziantep’te, sıklıkla Suriyelilerin ‘hesap ödemediği’ne ilişkin şikayetler gündeme geliyor. 


Radikal.com.tr ve Ajanslar


  http://www.radikal.com.tr/113251711325174

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - AENCÜ

  Halkı nasıl kışkırtacaklarını iyi biliyorlar..

  Biri şu suriyelilere Edep öğretsin. - yakamoz42

  Bunlar ne saygı ne edep biliyor.Akpartinin plansız işlerinin sonucu!..

  yalancinin mumu söndürülmeli - karayel1965

  siginmacilar ak sütten cikmis degildir ufak tefek suclar islemeye müsaaittirler,lakin toplu saldirilari ve linci hakettiklerini sanmiyorum.nede olsa savas travmasi yasiyan elinde avucunda ne varsa aile fertlerini kurban vermis can havliyle bize siginmislar,bizden ve uluslararasi sömürgecilerden beklentileri vardir nede olsa savasi destekleyen bir hükümetimizin sorumlulugunun bilincindedirler.bayrak sehit histerisini daha önceleri ve halen yeri geldiginde kürtlere ve diger azinliklara karsi silah olarak yada saldiri ve linc gerekcesi olmaktan cikarilsin artik.gitikce almanlara benziyoruz, dazlaklarimiz ve gamali hacimiz eksik.

  bela - kaşınan adam

  Bunlar Tayyip Erdoğan'nın belalısı olacaklar.Tayyip beyin başına çok iş açacaklar.Onlardan kurtulmak isteyecek ama çok zor olacak..