Bayrak satışları katlandı

Mersin'de bir grup çocuğun Türk bayrağını yerde sürüklemesiyle başlayan kriz en çok bayrak üreticilerini sevindirdi. Bayrağa saygısızlığa protesto yürüyüşleri sürerken son bir haftadaki bayrak satışlarının Cumhuriyet Bayramı'nı ikiye katladığı belirtiliyor.

İSTANBUL/ADANA - Mersin'de bir grup çocuğun Türk bayrağını yerde sürüklemesiyle başlayan kriz en çok bayrak üreticilerini sevindirdi. Bayrağa saygısızlığa protesto yürüyüşleri sürerken son bir haftadaki bayrak satışlarının Cumhuriyet Bayramı'nı ikiye katladığı belirtiliyor.
İstanbul'da bulunan Günay Bayrak'ın sahibi Önder Günay, Türk bayrağının en çok Cumhuriyet Bayramı'nda satıldığını ancak son bir haftada Cumhuriyet Bayramı'ndaki satışların bile iki katına çıkıldığını söyledi. Günay, bütün illerden talep geldiğini, firmasının talebin ancak yüzde 30-40'ını karşılayabildiğini ifade etti. Ece Bayrak Genel Müdürü Kadir Kılıç da son bir haftada talepte büyük artış olduğunu, yeterli stok olmadığından talebi karşılayamadıklarını söyledi.
Alsancak Bayrak'ın sahibi Bekir Arslan ise bir yılda satılacak bayrağın 10 günde istendiğini belirtti, "30 senelik ortalama bayrak satışımıza göre bir stokumuz var. 50 tane isteyene ben beş tane yolluyorum" dedi.
Kızıltepe ödülünü bağışladı Öte yandan Türk bayrağını sürükleyenlere müdahale eden polis memuru Gökhan Kızıltepe'ye, takdirname ve 24 maaş tutarındaki 1700 YTL'lik ödülü dün törenle verildi. Kızıltepe ödülünü Gazi ve Şehit Asker Ailelerine Yardım Derneği'ne bağışladı.
(dha, aa)


    http://www.radikal.com.tr/7422767422760

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.