Bayrakçı Ali Sarıçiçek'e 7 yıl hapis istemi

Bayrakçı Ali Sarıçiçek'e 7 yıl hapis istemi
Bayrakçı Ali Sarıçiçek'e 7 yıl hapis istemi
Bayrakçı Ali Sarıçiçek hakkında iddianame düzenlendi. Sarıçiçek'in 7 yıla kadar hapsi isteniyor.

İstanbul Cumhuriyet Savcı Nazmi Okumuş, Gezi olaylarına ilişkin yürüttüğü soruşturmanın bir bölümünü tamamladı. Savcı Okumuş, bayrak satıcısı Ali Sarıçiçek’in de aralarında bulunduğu 20 şüpheli hakkındaki iddianame düzenledi.

SARIÇİÇEK EYLEMCİ GRUP İÇİNDEYDİ

6 Temmuz’da gerçekleşen olayların anlatıldığı iddianamede, Ali Sarıçiçek’e ilişkin değerlendirmeler yapıldı. Sarıçiçek’in eylemci grup içinde olduğunun belirtildiği iddianamede,"Kamuoyunda herhangi bir eyleme katılmadığı, sadece eylem bölgesinde bayrak sattığı yönünde yanlış ve yoğun bilgi akışı yapılan şüpheli Ali Sarıçiçek’in, söz konusu eylemci grup ile birlikte hareket ettiği gibi, grup ile birlikte Taksim Gezi Parkı’na girmek için konuşmalar yaptığı, gözaltına alınmak istendiğinde kolluk görevlilerine aktif direnmede bulunduğu görüntü kayıtlarında tespit edilmiştir." denildi.

SARIÇİÇEK’İN 7 YIL HAPSİ İSTENİYOR

İddianamede Sarıçiçek’in ‘Toplantı ve gösteri kanununa muhalefet’ ve ‘Görev yaptırmamak için direnme’ suçlarından 1 yıl 2 aydan, 7 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenildi.

Bayrakçı Sarıçiçek hakkındaki iddianameyi değerlendirdi


İTALYAN GAZETECİYE 7 YIL HAPİS İSTEMİ

İddianamede olaylar sırasında gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan İtalyan fotoğrafçı Mattıa Caccıatori de şüpheli olarak yer aldı. Caccıatori için de ‘Toplantı ve gösteri kanununa muhalefet’ ve ‘Görev yaptırmamak için direnme’ suçlarından 1 yıl 2 aydan, 7 yıla kadar hapis isteniyor. İddianamede 41 şüpheli hakkında ise takipsizlik kararı verildi.

11 SUÇTAN SABIKA KAYDI VAR

Öte yandan iddianamenin delil klasöründe Ali Sarıçiçek’in sabıka kaydı da yer aldı.11 ayrı suç kaydının yer aldığı sabıka kaydında, Sarıçiçek’in Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurma’, ‘’Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti’ gibi suçlardan ceza aldığı görüldü


  http://www.radikal.com.tr/114253511425358

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sayın Ayse Sule! - Kayzer1420

  Adamın sabıka kaydına bakar mısınız derken...Yani adam Taksim'de gezi drenişinde uyuşturucu sattı diye mi tutuklandı yoksa onlarca insan gibi sırf orda bulunuyor diye mi tutuklandı.Adamın sabıka kaydına bakar mısınız derken...Evet sabıka kaydına baktık diyelim. Bunları göz önünde bulundurup adamı asalım mı onu ima etmeye çalışıyorsun.Geçmişte işlediği suçların cezasını çekmemişse yakalasınlar ha yoksa geçmişi açmanın anlamı yok.Açanlar kendi yedikleri haltı kapatmaya çalışır.

  Gün geldiğinde - Sipisip

  Bu adamcağıza 7 yıl uygun görülüyor ise, gün geldiğinde, güzelim gencecik çocukların ölümüne sebep olanlar için ne ceza makül görülecek gerçekten merak ediyorum.

  Faturayı garibana kesmek adettir. - bar_kar

  Gezinin faturasını bir garibana kesmek ve onun üzerinden kitlelere mesaj göndermek gayr-i ahlakidir. Ödenecek bir fatura varsa bu AKP hükümetine aittir.

  Suriye den haber geldi - Al Capone

  özene özene tam Diktatör olacaksin - Inan bana, bu durumda Esad geçeceksin - hadi biraz daha kaldi - Suriye den Haber geldi, Suriye Yönetimi Turkiye yönetimi kiskanmaya başlamiş bile - Artik onlar bile Turk modeli uygulamak istiyorlarmiş

  Adamin sabika kaydina bakar misiniz?! - Ayse Sule

  Haftalardir, 'zavalli bayrakci', 'ekmeginin pesindeki fukara' diye lanse ettiginiz adam, meger uyusturucu imalat ve ticareti de dahil toplam 11 suctan sabikali bir arkadisinizmis. Hay bin kunduz!

  Ne demek polisin görev yapmasını engellemek. - citizen

  Yedi yıl yeter mi. Verin 20-30 yıl. Ne demek polisin görev yapmasına direnmek, onu engellemek. Demek ki bu şahıs direnmeseydi polis vazifesini tam olarak yapacak ve belki bizler de gezi olaylarında ölen 3-5 kişi yerine şimdi 0nlarca ismi sıralayacaktık yan yana...Ah be savcılar....

  Elinizi vicdanınıza koyun. - airen

  Elinizi vicdanınıza koyun.Bu adam ne şekilde Polisin işini yapmasına engel teşkil edebilir.Eli kolu bu kadar bayrak doluyken,nasıl olmuşta icra edilen göreve engel olmayı başarmış.Adamı ailesinden,ekmek parasından,çoluk-çocuğundan etmeyin.Asıl eylemcileri yakalayamayınca,zavallı bayrakçı hapı yutan kişi tayin edilmiş.