Bayrakçı Sarıçiçek hakkındaki iddianameyi değerlendirdi

Bayrakçı Sarıçiçek hakkındaki iddianameyi değerlendirdi
Bayrakçı Sarıçiçek hakkındaki iddianameyi değerlendirdi
Gezi Parkı olaylarının ardından tutuklanan bayrakçı Ali Sarıçiçek, hakkında 7 yıla kadar hapis cezası istenen iddianameyi değerlendirdi.

İSTANBUL - Gezi Parkı olaylarının ardından bir süre tutuklanan bayrak satıcısı Ali Sarıçiçek'in de aralarında bulunduğu 20 şüpheli hakkında iddianame düzenlendi.İddianamede Sarıçiçek'in 7 yıla kadar hapsi istenirken, Sarıçiçek Kurtuluş'taki evinde DHA'ya açıklama yaptı. 

Pazartesi günü avukatı ile bir basın toplantısı düzenleyeceklerini söyleyen Bayrakçı, "Ben ne yapmışım, benim örgütüm ailem, çoluğum çocuğum, ben ekmek davasına düşmüşüm. Ben ekmeğim için oradaydım. Ben oradakilerin hiçbiri tanımam. Bilmediğim insanlara beni nasıl dahil ediyorlar. Beni onlara dahil etmesi için, onları bilmem lazım, telefon numaralarının bende olması lazım. Bilgisayarla görüşmemiz lazım. Bir şekil de görüşmemiz lazım. Beni nasıl onlara dahil ediyorlar." dedi. 

İddianamede belirtilen kamera kayıtları ile ilgili de "Ben bayrak satıcısıyım, ben olayların içindeydim. Zaten bayrak satarken, oradakilerle sohbet ediyorsun, konuşuyorsun. Eğer bunlar delilse, diyecek birşey yok. Benim suçum yok. Kesinlikle onlarla benim bir alakam yok." dedi. (DHA-İdris Tiftikçi)

Bayrakçı Ali Sarıçiçek'e 7 yıl hapis istemi


  http://www.radikal.com.tr/114256611425661

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  AKP adaleti! - efeg27

  Tüm AKP li yandaşlar ibret alsınlar gün gelecek onları da alacaklar o zaman ahh sarı inek diyecekler! bayrak satmak suç,fotoğraf çekmek suç, maske takmak suç, tshirt giymek suç... Hz.Tayyip adaleti bu işte... merak ediyorum ona rağmen nefes almak suçmu değilmi ? RTE den izin almadan yapıyoruz da...