Bayraklar 'Facebook'ta dalgalanıyor

Sokaklar, pencereler ve otomobillerden sonra bayraklar Facebook'ta da göndere çekildi. Popüler sosyal ağ sitelerinden Facebook'ta bayrak çılgınlığı' baş gösterdi.
Haber: YONCA CİNGÖZ / Arşivi

İSTANBUL - Sokaklar, pencereler ve otomobillerden sonra bayraklar Facebook'ta da göndere çekildi. Popüler sosyal ağ sitelerinden Facebook'ta bayrak çılgınlığı' baş gösterdi.
Furyada başı çekenlerden biri 73 binden fazla üyesi olan '29 Ekim'e kadar 1.000.000 Türk bayraklı profil' grubu. "Biz güneşi hedefledik, ona ulaşamasak bile yıldızlara yakın olacağız" diyen grubun tartışma bölümünde "Az kişiyiz az!" diyerek serzenişte bulunan üyeye diğer üye, "Herkes 10'ar 15'er 'fake' üyelik alsın" diyerek çözüm sunuyor.
28 bin 180 üyeli bir başka grupsa 'Profildeki artistik fotolar kalksın yerine Türk bayrağı konsun!' çağrısı yapmış.
Teröre bayrak yerine kurdeleyle tepki göstermeyi seçenler 65 bin 530 üyeli 'Teröre Karşı Siyah Kurdele' grubunda.
Bayrak temalı logoların en ilginciyse Genç Türkler'in kırmızı parmak izi üzerine beyaz ay-yıldızlı tasarımı kullanıyor.
Terör olayları sonrası doğan bir de parti var burada: 'Uyanış Partisi'. Henüz pek az üyesi bulunan sanal parti, 'teknoloji yerine kadere sarılanlara, oy uğruna vatanı satanlara, ne mutlu Türküm diyemeyenlere, halen daha komünist beyne sahip olanlara, her tür sarı-kırmızı (GS hariç) bayrak taşıyanlara, bi b.ktan anlamayıp siyasi yorum yapanlara' tepki gösteriyor. Bayralı gruplarda mesajlar 'PKK karşıtlığı' üzerine yoğunlaşıyor: 'Allah Belanı Versin PKK ', 'Annen kötü yola düşsün PKK' gibi. Bu gruplara Facebook'tan, içeriden tepki de var: 'Kurdele Takma, Işık Söndürme, Geyik Yapma, Seviyorsan Orduya Yazıl!'