Bayraklı Kızıltepe savunması

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Ahmet ve 12 yaşındaki oğlu Uğur Kaymaz'ın öldürülmesiyle ilgili davanın Eskişehir'deki duruşmasında, sanık avukatı 'Kaymazlar için yapılan gösteride niye Türk bayrağı yoktu' savunmasını yaptı.

ESKİŞEHİR - Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Ahmet ve 12 yaşındaki oğlu Uğur Kaymaz'ın öldürülmesiyle ilgili davanın Eskişehir'deki duruşmasında, sanık avukatı 'Kaymazlar için yapılan gösteride niye Türk bayrağı yoktu' savunmasını yaptı. Sanık avukatı Füsun Tunçok'un adliye karşısındaki bürosuna Türk Bayrağı asıldı. Müdahil avukatlar isim listelelerini isteyen Adalet Bakanlığı'na sordu: "Sicil defteri mi tutacaksınız?"
Adliye önünde 500'ü aşkın polisin önlem aldığı 11. duruşmaya tutuksuz sanıklar Salih Ayaz, Mehmet Karaca, Yaşafettin Açıkgöz, Seydi Ahmet Döngel katıldı. Müdahil avukatlar olayın çatışma olmadığını, meşru savunmadan söz edilemeyeceğini savundu.
Sanık avukatı Veysel Güler'se Ahmet Kaymaz'ın daha önce PKK'ya yardım ve yataklıktan tutuklandığını söyledi ev birkaç şiir okudu. Güler, "Bu insanlar için yapılan mitinglerde tek Türk bayrağı var mıydı? Sinsi bir saldırı var. Avrupa'dan gelenler mahkemeyi etki altında bırakıyor" dedi. Güler, olaydaki silahların Yenişehir Polis Karakolu baskınında kullanıldığını saptadıklarını belirtti.
Duruşma 14 Mart'a ertelendi.