Bayraktar: Müslüman ülkeyiz bizden mucit çıkmaz!

Bayraktar: Müslüman ülkeyiz bizden mucit çıkmaz!
Bayraktar: Müslüman ülkeyiz bizden mucit çıkmaz!
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, "konumu itibariyle" mucitler çıkaramadığını, bunun için gençlerini ara eleman olarak yetiştirmeye odaklanması gerektiğini söyledi

Memleketi olan Trabzon’un Of ilçesinde Çakıroğlu Vakfı’nca düzenlenen iftar yemeğine katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, burada yaptığı konuşmada, Türkiye ’nin Müslüman bir ülke olduğunu ve “konumu itibariyle” mucitler çıkaramadığını, bunun için gençlerini ara eleman olarak yetiştirmeye odaklanması gerektiğini söyledi.

Bakan'dan kanser hastası kıza ağlatan cevap


'Öyle kalem efendisi değil'


Bayraktar, “Bu ülke Müslüman bir ülke. Yüzde 99’u Müslüman. Tarihten gelen bir yapısı var. Türkiye’nin bulunduğu coğrafya çok zor bir bölge ve Türkiye onun merkezinde bulunuyor. Şimdi Türkiye’nin konumu itibariyle biz icat yapamıyoruz, buluş yapamıyoruz. Tarım ülkesiyiz biz. Ne yapacağız biz” diyen Bayraktar, sözlerini şöyle sürdürdü:  “Ara teknik eleman ülkesiyiz biz. O zaman biz çok daha iyi eğitim almak zorundayız. İnsanlarımızı çok daha iyi yetiştirmek zorundayız. Öyle kalem efendisi değil. Çocuklarımıza, evlatlarımıza sahip çıkacağız. Eğer biz çocuklarımızı iyi yetiştirirsek kalem efendisi değil, ara teknik eleman, üniversiteyi bitiren, teknolojiyi iyi kullanan, bilgisayar bilen ve lisan bilen, dünyadaki bütün bilgileri alıp onları çok iyi kullanan, çok kaliteli gençler olarak yetiştireceğiz.”

 

Bakanların gözdesi Trabzonspor!
 'Milliyetçiyiz, o zekâ bizde var'

Türkiye’nin buluşlar yapan fikir insanları yetiştiremeyeceğini savunduğu konuşmasının devamında Trabzonluların milliyetçiliğine vurgu yapan Bayraktar, “Biz bu vatana, bu millete en çok sahip olan bölgenin insanlarıyız. Milliyetçiyiz diyoruz. Esas milliyetçilik ne biliyor musunuz? Vatanı için en çok çalışan, bayrağını en çok seven, en çok üreten, vatanını en çok seven. Yoksa şoven milliyetçiliğin devri geçti. Eğer vatanın bayrağını en yükseğe çıkarabiliyorsak, en çok milliyetçiyiz. O yüzden biz gençlerimizi iyi yetiştireceğiz. O zekâ, o kök bizde var” ifadelerini kullandı. (vatan)

 

Uğur Vardan yazdı. "'İnce ayarlar enstitüsü başkanı'nın futbol kariyeri "


  http://www.radikal.com.tr/1145117114511729

  YORUMLAR
  (29 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bayraktar Bakan Olursa - aliduman

  Erdoğan Bayraktar gibi düşünen birisi bakan olabiliyorsa bu ülkede mucit de kolayca çıkar diye umutlanıyor insan.

  Sen Türkiye'sin büyük düşün! - huberhirsch

  Düşünemedi.

  ... - r11

  Bakan kendi çevresinin seviyesine göre konuşmuş..doğrudur sizden bu tür şeyler çıkmaz fakat bu ülkede aydınlık gençler var,onlar bu ülkenin geleceği ve her konuda başarılı olacaklarından eminniz!..Sizlerde kendi kısır dünyanızda anca ara eleman yetiştirmeye devam edin...

  Sorgulayamayan beyin Mucitlik yapamaz. - Mehmet Devrim

  İslamiyet Mucitliğin önünde engel.Yani Bizler her türlü el melikesiyle çalışabiliriz ancak Beyin olarak kitlendiğimizden icat yapma yetimizi islamiyete adamışız bin yıl önceden demek istiyor.Bence yerinde tespit.Sorgulama yetisini kaybeden toplumlardan Mucit falan çıkmaz.Sorgulama yetimizi zaten İslamiyete kurban etmişiz.

  Bayraktar: Müslüman ülkeyiz bizden mucit çıkmaz! - ms@deniz

  Böylesi bir kafadan ne çıkar, çıksa çıksa orta çağ kalıntısı çıkar. Bu adam bakan olsa ne yazar...

  Yetişmez çünki - esiroglu

  Bizden mucit çıkmaz çünki bürokraside boğulur. Bizden mucit çıkmaz çünki zengini devlete, faize dayanıp para kazanır. Bizden mucit çıkmaz çünki burjuvamız yoktur. Bizden mücit çıkmaz çünki hala şehirleşememiş bir toplumuz. Bizden mücit çıkmaz çünki bireysel yetenekler hala basite alınır. Bizden mücit çıkmaz çünki çocuklardan kendini keşfetmesi değil herkes gibi olması istenir. Ayrıca 1923, 1960, 1980, 1997 tarlayı çok ezmişler burada fidan nasıl yetişsin?

  Hangi mucit? - user1147822

  Tabi mucitlerin, kafası çalışan insanların, aydınların ve entelektüellerin hapse atıldığı, yakıldığı, öldürüldüğü ve sürgün edildiği bir ülkeden mucit çıkaramazsın. Darwin'in ve nice bilim insanının ülkenin bilim-teknik kurumu olan TÜBİTAK'ça yok sayıldığı bi memlekette hangi mucitten bahsedeceksin?