Bayraktar'a AK Parti'den ilk tepki

Bayraktar'a AK Parti'den ilk tepki
Bayraktar'a AK Parti'den ilk tepki
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın istifa ederken söylediği sözlere AK Parti'den ilk tepki Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'dan geldi. Tayyar, "Bayraktarlık, koltuk gidince bayrak açarak olmaz" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın görevinden ve milletvekilliğinden istifa ederken yaptığı ve "Başbakan da istifa etmelidir" dediği açıklamaya AK Parti 'den ilk tepki, Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'dan geldi. Tayyar, Twitter 'dan yaptığı açıklamada, "Bayraktarlık; koltuk gidince bayrak açarak değil önüne evrak geldiğinde bayrak kaldırarak olur" ifadesini kullandı.
Ak Parti 'nin diğer vekilleri sessizliklerini korurken, hükümete yakın duran gazetelerin yazarlarında da tepkiler geldi.


  http://www.radikal.com.tr/116798911679895

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ÇELİŞKİLİ BİR KİŞİLİK - Nihiliste

  Bu arkadaş DSP den umduğunu bulamadı. Bilmediğimiz başka nerelerden umduğunu bulamadığı da kuvvetle muhtemel. Sonrasında kendince "çok isabetli" bir tercih yaparak AKP nin silahşorluğuna soyundu. İttihat ve Terakki politika ve söylemleri benzeri bir karakteri ve retoriği var. Enver, Talat ve Cemal Paşalar bu vatandaşın eline su bile dökemezler saçmalamak konusunda. Aslında ciddiye alınacak biri değil. Çünkü çıkarları için oynuyor. Bunu gayet açık ve pişkince yapıyor. Kısacası kendisini bile ciddiye almıyor. Allah yolunu açık etsin. Ancak böyleleri acı çekmeye mahkumdur. Tarihte sayısız örnekleri vardır.

  durmak yok yola devam - wollywood

  şamil tayyar bey'i tebrik ediyorum.yine doğru bir tespit yapmış.E.bayraktar'ın baştan beri o koltukta hatta akp de olması yanlıştı.çürük elmalar bir bir ayıklanacak.ister beğenin ister beğenmeyin.

  sanki partinin muhafızı - yxdl11

  her olayda savunma görevi bu vekilde nedense...

  Kendi birkez olsun kendi iradesi ile bir kelam etse anlarız da... - moral

  Tayyar sanki bugüne dek Erdoğan kelamı dışında alternatif bir fikir-yorum yapmış bir kişi de, Bayraktar'a laf söylüyor.

  Ha gayret.... - sessiz çoğunluk

  Şamilim Tayyarım ha gayret biraz daha çabalarsan yeni kabineye kapağı atarsın.