Bayram acı geçmesin

Dikkat! Ramazan bayramlarında meydana gelen trafik kazalarında ölüm ortalaması 140 kişi. Karayolları Genel Müdürlüğü, Ramazan Bayramı tatili öncesinde sürücülere şu uyarılarda bulundu.

ANKARA - Dikkat! Ramazan bayramlarında meydana gelen trafik kazalarında ölüm ortalaması 140 kişi.
Karayolları Genel Müdürlüğü, Ramazan Bayramı tatili öncesinde sürücülere şu uyarılarda bulundu.

 • İşaretlenmiş hızda gidilmesi gereken yeni yapılmış asfalt sathi kaplama üzerinde sürat yapmayın.
 • Tatile gidiş ve dönüş günlerinde sürücülerin aynı gün ve saatte yola çıkmaları yoğunluk yaratır. Seyahatlerinizi gün içinde uygun saatlere yayın, aceleci ve telaşlı davranmayın.
 • Herhangi bir nedenle trafik durursa, bulunduğunuz şeritte kalın, karşı yöne ait şeridi ihlal etmeyin.
 • Hava, yol durumu ile psikolojinizi dikkate alarak seyahat edin.
 • Araçlarınızın kış bakımlarını mutlaka yaptırın. Özellikle de lastik, akü, cam sileceği, zincir, takoz, çekme halatı gibi araçlarda bulundurulması gerekli teçhizatı kontrol edin.
  Sürücüler yola çıkmadan Karayolları sitesinden (www.kgm.gov.tr) ve ücretsiz Alo 159 telefon hattından yol durumu hakkında bilgi alabilir.
  30 kilometrede bir ekip
  İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu da, bayram nedeniyle karayollarındaki trafik önlemlerinin artırılması talimatını verdi. Tüm valilere bir genelge gönderen Aksu, trafik ekiplerinin her zamankinden daha duyarlı, etkin ve titiz davranmasını istedi. Video-kamera radarlı ekip araçları 24 saat esasına göre faaliyet gösterecek, tatil süresince karayollarında her 30 kilometreye bir ekip otosu düşecek şekilde planlama yapılacak.
  İstatistiklere göre, son 15 yıldaki Ramazan Bayramı süresince meydana gelen 2 bin 286 trafik kazasında 2 bin 110 kişi öldü, 4 bin 496 kişi yaralandı. Geçen yıl dört günlük Ramazan Bayramı'nda 89 kişi öldü. Son 15 yıl ölüm ortalaması ramazan bayramları için 140 kişi.


  • http://www.radikal.com.tr/7618147618140

   YORUMLAR

   Bu habere henüz yorum yazılmamış.