Bayram ailesi için tutuklama

Van'da, kefaletle bırakılan eski vekil Mustafa Bayram için tutuklama kararı çıktı, oğlu Hecer Bayram tutuklandı. CHP'li Topuz, Van Emniyet Müdürü ile Vali Tan'ı çok sert eleştirdi.

VAN - Uyuşturucu kaçakçılığından gözaltına alınan oğlu Hamit Bayram'ın polis merkezini basarak kaçırılması olayından sonra bir süre tutuklu kalan eski milletvekili Mustafa Bayram ile diğer oğlu Edremit Belediye Başkanı Hecer Bayram hakkında 'silahlı isyan çıkarmak' ve 'çıkar amaçlı çete oluşturmak' suçlamasıyla tutuklama kararı verildi. Hecer Bayram tutuklandı, baba Bayram ise aranıyor.
Uyuşturucu operasyonu ile ilgili Van Cumhuriyet Başsavclığı'nca yürütülen soruşturma sonunda hazırlanan dosya dün Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Mahkeme, Mustafa Bayram ile oğlu Van'ın Edremit İlçesi Bağımsız Belediye Başkanı Hecer Bayram hakkında 'silahlı isyan çıkarmak' ve 'çıkar amaçlı çete oluşturmak' suçlamasıyla gıyabi tutuklama kararı verdi. Polis dün akşam saatlerinde Hecer Bayram'ı makamından alarak adliyeye götürdü. Başkan Bayram'ın gıyabi tutuklama kararı vicahiye çevrilerek tutuklandı. İl dışında olduğu belirlenen Mustafa Bayram'ın ise arandığı belirtildi. Bayram ailesinin avukatları Ayhan Çabuk ile Halil Kartal, Mustafa Bayram ile Hecer Bayram'ın tahliyeleri için dilekçe verdiklerini açıklayarak, "Mahkeme kararını bugün ya da yarın bize bildirecek" dediler.
Polis şefi görevden alındı
Mustafa Bayram 10 Temmuz'da 'kaçırmaya azmettirme' suçlamasıyla tutuklanıp Bitlis E Tipi Cezaevi'ne konmuş, 23 Temmuz'da 30 milyar kefaletle tahliye edilmişti. Bu arada Malatya Emniyet Müdürü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Fatih Tuncay Akbaş'ın görevden alındığı belirtildi.